Jesteś psychologiem i chcesz zbudować swój wizerunek, aby zdobyć nowych klientów? Zwróć na siebie uwagę! W tym artykule przedstawimy Ci, dlaczego profesjonalne zdjęcia są ważne dla psychologów i jak mogą Ci pomóc w powiększeniu grona pacjentów. Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą inwestycja w sesję zdjęciową i jak możesz jej efekty w swojej pracy jako psycholog.

Po co psychologowi zdjęcia?


Jeśli chcesz zwiększyć swój zasięg i świadomość o stosowanej praktyce, jesteś w dobrym miejscu. Moją rolą jest bowiem stworzenie Twojego profesjonalnego wizerunku, który przyciągnie uwagę Twoich klientów i wyróżni Cię na tle branży.


Dzięki mojemu doświadczeniu w fotografii biznesowej pomogę Ci w zrobieniu unikalnych zdjęć, które oddadzą charakter Twojej praktyki. W taki sposób stworzę wizualną opowieść o Twojej pracy i nastawieniu, z jakim podchodzisz do swoich klientów. Twoje zdjęcia są pełne emocji i przekazu, jaki chcesz puścić w świat.


Wyróżnij się w psychologicznej branży, zbuduj zaufanie klientów i zwiększ swoją widoczność. W Fun Run Studio jesteśmy gotowi, aby pomóc Ci w stworzeniu spójnego i autentycznego wizerunku, który pomoże Ci osiągnąć sukces w Twojej praktyce psychologicznej.

Fotografia biznesowa dla psychologa w praktyce


Jako psycholog, wiesz o tym doskonale, że Twój wizerunek i sposób, w jaki przedstawiasz swoją praktykę, są podstawą do budowania zaufania. Dzisiaj, kiedy coraz więcej osób korzysta z internetu w celu znalezienia odpowiedniego specjalisty, profesjonalne zdjęcia pozwalają stworzyć pierwsze pozytywne wrażenie. W jaki sposób możesz je wykorzystać?

Portale dla lekarzy


Zdobywasz klientów poprzez portale do umawiania wizyty takie jak ZnanyLekarz? Jeśli tak sprawdź, czy Twój profil jest konkurencyjny na tle innych osób z branży.  Porównaj inne profile i zastanów się, który z nich przemawia do Ciebie najbardziej.


Opinie, cennik czy opis usług są niezbędne, aby zachęcić do skorzystania z akurat naszej oferty. Ale to nie wszystko, aby wyróżnić się wśród setek, a nawet tysięcy innych ofert. Jedną z pierwszych rzeczy, na jakie klienci zwracają uwagę, są zdjęcia. Jeśli będą wykonane profesjonalne, masz szansę powiększyć swój zasięg oraz skuteczność.  

Strona internetowa


Jako psycholog możesz zdobywać klientów także poprzez stronę internetową. To Twoja wizytówka, nad którą masz całkowitą kontrolę. Warto mieć swoje miejsce w internecie, aby dać się poznać.


W medycynie i psychologii zaufanie jest kluczowe. Profesjonalne zdjęcia na stronie internetowej pokazują Twoje podejście do pacjenta oraz do pracy. Tym samym mogą Ci pomóc w budowaniu tego zaufania. Dzięki temu klienci będą bardziej skłonni do skorzystania z Twoich usług, jakie oferujesz w ramach swojej praktyki.

Social media


Coraz więcej psychologów i innych specjalistów wykorzystuje social media do budowy swojego wizerunku. Facebook czy Instagram to doskonałe miejsce, aby dotrzeć do większej liczby osób, a jednocześnie podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.


Fotografia dla psychologów ułatwi Ci wizualnie wypełnić swój profil. Kiedy zdecydujesz się na profesjonalną sesję zdjęciową, przestaniesz mieć problem z wyborem odpowiednich grafik, które przyciągną Twoją uwagę. Zestaw zdjęć od fotografa to gotowe obrazy do Twoich postów. 

Przygotuj się do sesji zdjęciowej


Inwestycja w profesjonalne zdjęcia może przyspieszyć rozwój Twojej praktyki i pomóc Ci osiągnąć sukces jako psycholog. Jak się jednak do niej przygotować?

Jak się ubrać? Jak się umalować? Jak żyć?


Z tymi pytaniami spotykam się najczęściej. To naturalne, że nie wiesz, jak się ubrać na sesję zdjęciową, jeśli idziesz na nią po raz pierwszy. Zanim podejmiesz taką decyzję, pomyśl nad kilkoma szczegółami.


Po pierwsze, pamiętaj, że na zdjęciach chcemy pokazać Ciebie. Jako psycholog masz swój własny styl. Może on dotyczyć nie tylko stroju, ale również dodatków czy makijażu. Nie zakładaj zatem na sesję obcisłej garsonki, jeśli swoich pacjentów przyjmujesz w koszuli oversize i trampkach. Lepiej pozostać sobą. Inaczej Twoi potencjalni klienci mogą poczuć się oszukani, a zdjęcia nie będą autentyczne.


Oprócz tego mam kilka praktycznych wskazówek, jak ubrać się na sesję zdjęciową:


  • unikaj jaskrawych kolorów i geometrycznych wzorów - mogą one nie najlepiej wyglądać w obiektywie. Zdecydowanie lepiej postawić na klasyczne i stonowane kolory.
  • Wybierz luźne, ale dobrze skrojone ubrania – ubrania powinny dobrze leżeć na ciele i podkreślać Twoją sylwetkę, ale jednocześnie nie powinny być zbyt ciasne, ani zbyt luźne. 
  • Postaw na klasyczne elementy garderoby – jednolite koszule, marynarki czy koszule są zdecydowanie lepsze niż zbyt modne i ekstrawaganckie rzeczy.
  • Unikaj przesady biżuterii i dodatków, które mogą odwrócić uwagę od Ciebie – minimalizm w przypadku biżuterii i dodatków to klucz.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj, jak ubrać się na sesję biznesową na moim blogu.

Na koniec zadbaj o nastawienie


Jako psycholog doskonale wiesz, jaką moc ma nastawienie, z jakim podchodzimy do działań. Nie inaczej jest w tym przypadku. Dlatego przed przyjściem na sesję zdjęciową. Zadbaj o siebie. Sen, śniadanie oraz nawodnienie. Bez tego nawet nie przychodź do studia. Oczywiście żartuję. Ale musisz mi wierzyć, że zmęczenie i stres szybko wychodzą na zdjęciach. Nie zawsze jesteśmy w stanie ukryć to w postprodukcji.


Z kolei ja jako fotograf zawsze staram się dbać o to, aby sesja przebiegła w pozytywnej atmosferze. Zanim nacisnę spust migawki, lepiej się poznajemy, rozmawiamy przy kubku kawy i wybieramy muzykę do pracy. W ten sposób moi klienci nawet nie zauważają, że właśnie zaczęła się sesja i znikają wszelkie obawy czy niepokoje.

Podsumowanie


Jeśli szukasz sposobu, aby zwiększyć liczbę wizyt i przyciągnąć więcej klientów, zdecyduj się na profesjonalną fotografię. Zdjęcia, które przedstawiają Twoje podejście do pracy oraz do pacjenta, pomogą budować zaufanie i przyciągnąć klientów. Dzięki temu Twoja praktyka będzie mogła się rozwijać, a Ty osiągniesz sukces jako psycholog.