“NAJTRUDNIEJSZĄ RZECZĄ W FOTOGRAFII JEST PORTRET. MUSISZ WEJŚĆ Z APARATEM MIĘDZY SKÓRĘ, A KOSZULĘ FOTOGRAFOWANEJ OSOBY”

FOTOGRAFIA PORTRETOWA
FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Fotografia portretowa bez tajemnic

Uchwycenie na zdjęciu drugiego człowieka to sztuka. Na tym właśnie polega fotografia portretowa. Ten szczególny rodzaj zdjęć ma niejedno oblicze.

W fotografii portretowej skupiamy się na tym, aby wydobyć autentyczne emocje i cechy drugiej osoby. Jednocześnie staramy się jak najmniej ingerować w jej charakter i osobowość. Dzięki przełamaniu barier i współpracy między fotografem a klientem może powstać wymarzony materiał.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Jak przygotować się do sesji portretowej?


Fotografia portretowa daje niezliczone możliwości. Pozwala pokazać Twoją prawdziwą osobowość i emocje. Aby tak się stało, niezbędna jest współpraca z fotografem.

Profesjonalny fotograf poświęci Ci czas, aby lepiej się poznać. Dowie się, czego potrzebujesz. Doradzi, jak się przygotować. Dzięki temu nie musisz martwić się końcowym efektem. Jesteś w dobrych rękach. Jak przygotować się do sesji portretowej? 

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Współpraca z fotografem

Marzysz o sesji portretowej, ale obawiasz się, jak na niej wyjdziesz? Uważasz się za osobę niefotogeniczną? Bez obaw. Nie ma czegoś takiego jak niefotogeniczność.

Fotografia portretowa to współpraca nie tylko z obiektywem, ale także z fotografem. Musimy się wzajemnie poznać, aby wiedzieć, czego potrzebujemy. Tylko tak możemy przełamać barierę i stworzyć materiał, o jakim marzymy.

Bycie sobą to podstawa podczas sesji portretowej. Niezależnie od tego, jaki jest jej cel, na zdjęciach chcemy przedstawić Ciebie. Twój charakter, mimika, uśmiech - wszystko ma znaczenie. Dlatego pracujemy razem z Tobą, aby pokazać te rzeczy na zdjęciach.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA
FOTOGRAFIA PORTRETOWA
FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Jak pozować do zdjęć portretowych?

A co z rękami? Ich ułożenie podczas sesji może być kłopotliwe. Jeśli nieczęsto stoisz przed obiektywem, możesz poczuć się niezręcznie. Czy je schować, a może krzyżować?  Splecione ręce kojarzą się z postawą zamkniętą. Mogą jednak sprawdzić się podczas sesji biznesowej. Pozwolą pokazać Ci stanowczość i pewność siebie. Dlatego możesz je zobaczyć na naszych realizacjach. Co, jeśli niesplecione ręce? Jeśli nie wiesz, co z nimi zrobić, spróbuj wsunąć je do kieszeni. Sprawdzi się także oparcie ich o twarz lub ubranie. Ważne, aby poza była dla Ciebie naturalna. Tylko swoboda pozwala uzyskać profesjonalne zdjęcia portretowe.

UŚMIECH MA ZNACZENIE

Uśmiech do obiektywu? A kto by się zdecydował na coś tak szalonego? Ano właśnie. Uśmiechanie się w trakcie dnia nie sprawia nam trudności. Jednak podczas sesji zdjęciowej nie przychodzi nam tak łatwo. A to właśnie dzięki uśmiechowi wydobywamy z siebie osobowość i wiarygodność. Rozjaśnia on nasze oblicze i podkreśla urodę. Sprawia, że wyglądamy na przyjaznych i pewnych siebie. Dlatego nie rezygnuj z uśmiechu podczas sesji portretowej. Jeśli nie przychodzi Ci on łatwo, poćwicz przed lustrem. Poczuj się pewnie i swobodnie z uśmiechniętą twarzą. Przekonaj się, jak wiele zyskujesz dzięki tak banalnej rzeczy.

JAK SIĘ UBRAĆ?

Przed pierwszą sesją portretową możesz nie wiedzieć, w co się ubrać. To normalne. Warto omówić te kwestie z fotografem. Podczas ustalania szczegółów sesji wybiera się ilość stylizacji, które zostaną wykorzystane na zdjęciach. Jeśli zależy Ci na naturalnym i swobodnym efekcie, zdecyduj się na ubrania, w których czujesz się dobrze. Obcisłe stroje mogą krępować Twoje ruchy, co zostanie uchwycone przez nieomylny aparat fotografa. Jest jednak kilka zasad, które polecamy każdemu. Dzięki nim sesja portretowa musi się udać. Jeśli jest to sesja biznesowa, im prościej, tym lepiej. Warto sięgnąć po sprawdzoną koszulę lub spódniczkę. Wybierając strój casualowy, pamiętaj, że żywe kolory nie są zakazane. Z drugiej strony wybieraj te barwy, w których czujesz się dobrze. Jeśli nie wiesz, co wybrać, zabierz ze sobą kilka stylizacji. Będziemy mogli wspólnie sprawdzić, które wypadają najlepiej przed obiektywem.

Makijaż na zdjęciach portretowych

Przed sesją portretową wiele kobiet decyduje się na profesjonalny makijaż. Podkreślone rysy policzkowe, usta i oczy dodają pewności siebie. Pamiętaj jednak, aby efekt nie odbiegał od tego, jak na co dzień się prezentujesz. Twój makijaż to część Twojej osobowości. Bądź zatem sobą. Makijaż na sesję portretową nie powinien Cię zniekształcać. Powinien za to podkreślać Twoją naturalną urodę i charakter. Podczas sesji zdjęciowej najlepiej sprawdzą się matowe wykończenia. Dzięki temu późniejszy retusz zdjęć jest łatwiejszy dla fotografa. Na szczęście nie musisz samej szukać makijażystki. Decydując się na fotografię portretową w FUN&RUN STUDIO, możesz skorzystać z usług naszej wizażystki, a także z konsultacji w doborze stylizacji.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Wybierz profesjonalnego fotografa


Wszystkie tricki i wskazówki mogą okazać się bezskuteczne, jeśli nie współpracujesz z profesjonalnym fotografem. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzić portfolio i doświadczenie wybranej osoby. Tylko tak zdobędziesz pewność, że rozpoczynasz współpracę z najlepszym. Profesjonalny fotograf nie tylko potrafi obsłużyć się zaawansowanym sprzętem. Wie także, czego użyć, aby osiągnąć dany efekt. Potrafi również pracować z klientem, aby wydobyć z niego najlepsze cechy.Od ponad 10 lat pracujemy z wieloma klientami - od osób indywidualnych, poprzez przedsiębiorców, po duże korporacje. Wszyscy oni są dla nas paliwem rakietowym. Dostarczają nowe projekty, dzięki którym możemy jeszcze bardziej się rozwijać. Podczas współpracy z klientami skupiamy się na ludziach i ich wartościach. Na zdjęciach staramy się wydobyć to, w nich autentyczne. Przykłady tych realizacji widzisz na naszej stronie. Stoją za nimi lata doświadczeń i setki odbytych sesji fotograficznych. Nawet jeśli projekt wydaje się niemożliwy, dzięki współpracy osiągamy efekt, na jakim zależy obu stronom. Na koniec najważniejsze dla nas jest poznanie się z klientem. Dbamy też o dobrą atmosferę w studio. Dzięki temu przełamujemy barierę, stres znika, a zdjęcia wychodzą naturalne i swobodne.

PAKIET PREMIUM

Prezentujemy nasz Pakiet Premium. Szyte na miarę sesje studyjne w wersji premium.


CO ZAWIERA PAKIET PREMIUM?

KONSULTACJA PRZED SESJĄ

W trakcie spotkania ustalamy i planujemy realizację sesji.

MAKE-UP

Profesjonalny make-up i asysta podczas trwania sesji

SESJA

Sesja studyjna - to czas pracy w studio z fotografem - trwa około 2 godzin

WYBÓR ZDJĘĆ

Wybór i selekcja zdjęć wspólnie z klientem - po sesji wspólnie omawiamy i wybieramy najlepsze ujęcia

RETUSZ

Obróbka i retusz fotografii - 10 szt.

WYDRUK

Wydruk i oprawa (passepartout) + personalizowane pudełko.

Efektem końcowym sesji jest 10 wydrukowanych, oprawionych fotografii zapakowanych w personalizowane pudełko. Wydruki są naświetlone jak tradycyjne odbitki na półmatowym papierze Fuji Silk, wydrukowane na matowym papierze Mohawk Eggshell lub na miękkim w dotyku Canon Deep Matte. 

FOTOGRAFIA PORTRETOWA
FOTOGRAFIA PORTRETOWA

Opinie klientów

Opinie klientów

“Bardzo dziękujemy za przepiękne, magiczne zdjęcia i cudowną atmosferę. :) Dzięki Tobie ten dzień był jeszcze piękniejszy i mniej stresujący. ;) Mamy wspaniałą pamiątkę i uchwycony każdy ważny moment! Dziękujemy!”

Zapytaj o szczegóły

Rodzaje fotografii portretowej

Fotografia portretowa to jedna z najstarszych technik, która do dzisiaj stanowi podstawę do portfolio niejednego fotografa i modela. Jednak zdjęcia, na których pierwsze skrzypce gra człowiek, wymagają umiejętności wydobycia z niego emocji i unikalnych cech. Sam efekt zaś zależy od rodzaju portretu, na jaki się zdecydujemy. 


Portret naturalny

To najczęściej spotykany rodzaj fotografii portretowej. Polega na ukazaniu niewymuszonej postawy, naturalnej mimiki i niepozowanym ustawieniu modelu. Portret naturalny pozwoli Ci na byciu sobą podczas zdjęć. Dzięki współpracy z fotografem uwiecznisz na nich swój charakter i indywidualne cechy. Efekty pracy zaś możesz wykorzystać w celach prywatnych i biznesowych.


Portret pozowany

Fotografia pozowana skupia się na przybraniu określonej pozy. Liczy się nie tylko układ ciała, ale także gesty czy mimika. Ma to na celu pokazanie w dany sposób modela. Taki rodzaj fotografii portretowej jest nie tylko domeną branży modowej. Nie musisz być modelką lub modelem, aby zdecydować się na pozowany portret. Podczas każdej sesji możesz wydobyć z siebie to, na co chcesz zwrócić uwagę.


Zdjęcia portretowe w plenerze

Część osób zamiast profesjonalnego studia wybiera zdjęcia portretowe w plenerze. Bliskość natury, piękna sceneria i naturalne światło sprawiają, że fotografie wychodzą jedyne w swoim rodzaju. Od fotografa zaś sesja plenerowa wymaga uwagi, odpowiedniego ustawienia światła i wyboru tła. W końcu zależy nam na tym, aby przedstawić modela w najlepszy możliwy sposób.


Portret artystyczny

Od fotografii artystycznej oczekuje się tego samego, co od dzieła sztuki. Zdjęcia mają być nieszablonowe, unikalne i wyjątkowe. Jednocześnie mają stawiać modela w głównej roli. W portrecie artystycznym najważniejszy jest zamysł twórcy. Wszystko zaczyna się w jego głowie. Dlatego ten rodzaj fotografii pozwala na nieskończone możliwości.


Portret reportażowy

Ślub, urodziny, rocznica to ważne wydarzenia w życiu każdego z nas. Sesja portretowa pomoże w ich uwiecznieniu. Na tym właśnie polega fotografia reportażowa.  Podczas pracy fotograf skupia się na tym, aby jak najlepiej oddać drugą osobę w czasie wydarzenia. Najważniejsze jest, aby zdjęcia przedstawiały daną chwilę w naturalny, niewymuszony sposób.