Co się dzieje, zanim nacisnę spust migawki? Jak przygotować się do sesji zdjęciowej i jak ona wygląda? W tym artykule opowiem o tym, jak przebiega cała droga od umówienia daty po dostarczenie gotowych zdjęć. Sprawdź, co na Ciebie czeka. 

Krok 1. Ustalmy cel


Zacznijmy od tego, w jakim celu potrzebujesz zdjęć. Skoro już się tutaj znajdujesz, na pewno masz z tyłu głowy kilka pomysłów. Wielu z moich klientów chce wykorzystać fotografię w promocji swojej marki osobistej. Zdjęcia zaś trafiają na media społecznościowe, strony internetowe lub do kampanii marketingowej. Określenie Twoich potrzeb to pierwszy krok do udanej sesji zdjęciowej. Dzięki temu możemy wspólnie ustalić szczegóły - plan zdjęciowy, stylizacje i przygotowanie.


Cel może być dowolny


Pamiętaj, że nie potrzebujesz żadnego biznesowego lub zawodowego celu, aby zdecydować się na profesjonalną sesję zdjęciową. Coraz więcej moich klientów chce sprawić prezent samemu sobie. Zdjęcia nas samych są doskonałą pamiątką.

Podczas sesji zaś cała uwaga jest skupiona na Tobie. Możesz poczuć się jak gwiazda i spełnić swoje marzenie. W mojej ofercie znajdziesz również voucher na sesję zdjęciową, który możesz podarować osobie, która chciałaby przeżyć takie doświadczenie. 

Krok 2.Przygotowania przed sesją


Mamy ustalony termin oraz celi sesji? Przyszła pora na przygotowania. Wbrew pozorom nie zaczynają się wraz z wejściem do studia. W niektórych przypadkach mogą trwać nawet kilka tygodni. Ale po kolei.


Wybór stroju

Jak wygląda sesja fotograficzna? Jak wiesz, kluczowa jest stylizacja. To właśnie o niej warto pomyśleć, zanim zrobimy pierwsze zdjęcie. W zależności od tego, jaki jest cel sesji, możesz wybrać kilka kompletów ubrań, które sprawdzą się przed obiektywem.

Zawsze doradzam, aby wybierać stroje, w których czujesz się sobą. Im prościej, tym lepiej. W aparacie nie najlepiej wyglądają wzory geometryczne, paski, kratki i grafiki na ubraniach. Z drugiej strony jednak mocne i żywe kolory nie są zakazane. Zrób zatem przegląd swojej szafy i sprawdź, w czym dobrze się czujesz i świetnie wyglądasz.


Co z makijażem?

Panie mogą mieć jeszcze jeden dylemat - makijaż. Jak go zrobić, aby podkreślić swoje atuty, a jednocześnie wyglądać naturalnie? Jeśli make-up sprawia Ci trudności, w Fun Run Studio możesz liczyć na pomoc wizażystki. Nie bój się skorzystać z jej usługi. Może Ci bowiem pomóc przygotować olśniewający look.


Nauka pozowania

Zdecydowana większość z nas nie ma w rękawie kilkudziesięciu różnych układów ciała i min. Przed obiektywem czujemy się nieswojo. Nie wiemy co zrobić z rękami i jak się zachować. Uśmiechać się czy zachować powagę? 

W artykule Jak pozować do zdjęć omówiłem najważniejsze kroki, jakie warto znać przed sesją zdjęciową. Najważniejszy jest jednak trening przed lustrem i poznanie własnego ciała.  W ten sposób nabierzesz pewności siebie i sprawdzisz, jakie pozy przychodzą Ci naturalnie. Podczas sesji zaś będę Ci doradzać, aby uzyskać oczekiwany efekt. 

Krok 3. Błysk flesza


Nadeszła godzina zero, czyli sesja zdjęciowa. Jak wygląda?  Zacznijmy od tego, aby do studia przyjść na czas. Wszystko z tego względu, aby nie przybiec w biegu. Pośpiech i stres nie sprzyjają udanym zdjęciom. Zamiast tego mogą zepsuć Twoją stylizację i wyszukany makijaż. W miarę możliwości postaraj się wyspać, nie pracować zbyt dużo i pić wodę. Wbrew pozorom takie szczegóły mogą być w mig wychwycone przez aparat.

Co dalej? Kiedy przychodzisz do mojego studia, zaczynam od dobrego poznania się. Idealne ujęcie nie powstaje z zegarkiem w ręku. Sesja zdjęciowa zaś nie polega tylko na robieniu zdjęć. To także rozmowa, konsultacje, a przede wszystkim dobra zabawa.

Wielu moich klientów boi się aparatu. Decydują się oni na sesję chociaż wiedzą, że sprawi im dyskomfort. Jednak w dzisiejszych czasach dbanie o swój wizerunek to podstawa nie tylko w biznesie. Dlatego staram się, aby to przeżycie nie było traumatyczne, a pozwalało przełamać swoje bariery i odkryć nowe możliwości.


Tak samo jest z pozowaniem. Nie zliczę, ile razy słyszałem, że ktoś nie jest modelem, nie potrafi pozować i najchętniej uciekłby stąd jak najdalej. Na szczęście wiem jak ustawić człowieka i jak pracować z aparatem, aby uchwyć go w jak najlepszy sposób. Słuchaj się moich rad i nie przejmuj się, czy źle wyglądasz. Zadbam o to, aby efekty Cię zdumiały.

Krok 4. Selekcja


Rezultatem sesji jest najczęściej 10-20 obrobionych zdjęć, które możesz wykorzystać w wybrany przez siebie sposób. Czy jednak wiesz, ile zdjęć powstaje w ogóle? Niekiedy liczba ta zbliża się do 1000. Dlaczego?

Podczas sesji nikt robi tylko kilku zdjęć. Zamiast tego fotograf pracuje cały czas aparatem, aby uzyskać jak najlepsze ujęcia. Zrobienie ich w dużej ilości pozwala uchwycić ten ułamek sekundy, który będzie niezapomniany.

Co więcej, podczas pracy z moimi klientami, konsultuję na bieżąco wyniki pracy. W ten sposób widzisz od razu efekty. Często dodaje to pewności siebie i pozwala przesuwać swoje granice, aby pozować naturalnie i swobodnie.

Krok 5. Sukces

Po zakończonej sesji zdjęciowej następuje selekcja, a następnie postprodukcja wybranych zdjęć. To właśnie ten etap, kiedy doszlifowuję ujęcia, poprawiam efekty, światło i pozostałe elementy. Dzięki temu otrzymujesz gotowe fotografie, które możesz śmiało wykorzystać w profesjonalnych kampaniach, na stronach internetowych czy social mediach.

Udane zdjęcia to również doskonała pamiątka. Nic tak nie buduje wspomnień, jak uchwycone migawki z naszego życia. Możesz je nawet wywołać i dodać do rodzinnego albumu. Zachowaj te wyjątkowe chwile na dłużej dzięki zdjęciom.