Jak to się dzieje, że patrzysz na zdjęcia i widzisz zupełnie inną osobą niż w lustrze? Czy naprawdę wyglądasz w ten sposób? Skąd ta zniekształcona sylwetka, dodatkowe 5 kg i krzywy uśmiech? Jeśli masz za sobą takie doświadczenia, mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Wiem, jak dobrze wyglądać na zdjęciach w każdej sytuacji. Dzielę się tymi sposobami podczas sesji. Teraz przyszła pora uchylić rąbka tajemnicy w moim blogu.

Dwa zdjęcia - dwie różne osoby


To nie jest tak, że ludzi można podzielić na dwie grupy: na tych, którzy umieją pozować i na tych, którzy zawsze źle wypadają na zdjęciach. Możesz się o tym przekonać, śledząc jeden z trendów w internecie. Wiele instagramowych modelek publikuje zdjęcia, przedstawiające różne sposoby pozowania. Na jednym wyglądają niekorzystnie, na drugim zaś prezentują się jak supermodelki. Jaki z tego wniosek?


Znasz powiedzenie, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko słabi fotografowie? Coś w tym jest. Niemniej kluczem do udanej sesji zdjęciowej jest przygotowanie. Strój i makijaż to jedna strona medalu. Oprócz tego ważna jest również świadomość swojego ciała oraz pracy aparatu.


Nie ma co ukrywać. Obiektyw może zniekształcać sylwetkę. Ruch w niewłaściwą stronę powoduje, że przybierasz na wadze i jesteś nie do poznania. Z kolei lampy w studio fotograficznym mogą sprawić, że twarz będzie bez wyrazu.


Jednak na spokojnie. Doskonale wiem, jak wykorzystać te rzeczy na korzyść klienta. Z moją pomocą nie musisz martwić się, czy dobrze wyglądasz na zdjęciach. Chcesz poznać moje sposoby? Oto kilka z nich.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach? 5 zasad


Chociaż na sesji zawsze udzielę Ci porad, możesz już teraz poznać 5 podstawowych zasad, jak ładnie wyjść na zdjęciach.


Odwróć się bokiem do aparatu


Nie chcesz przyznawać się do swoich zdjęć w dokumentach? Przyczyną jest niekorzystna pozycja “en face”, czyli wprost do obiektywu. W takich okolicznościach nawet nie ma co myśleć o tym, jak ładnie wyjść. Co zatem zrobić?


Korzystniejsze jest ustawienie się w pozycji półbocznej. Ramiona skręć w stronę aparatu. Nie zapominaj też o nogach. Wysuń jedną z nich do przodu i przenieś na nią ciężar ciała. Dzięki temu możesz zachować odpowiednie proporcje sylwetki.

To, co bliżej aparatu, wydaje się większe


To jedna z podstawowych zasad, jakie stosuje się w fotografii. Jeśli coś znajduje się bliżej obiektywu, staje się większe. Pozostałe elementy zaś nieproporcjonalnie się zmniejszają. Widać to zwłaszcza na zdjęciach w pozycji siedzącej.


Co robić, kiedy masz usiąść podczas sesji? Niestety większość osób zapada się jak najgłębiej w fotel, aby uciec od obiektywu. A to błąd. W ten sposób Twoja twarz chowa się w tył, a na pierwszy plan wysuwają się nogi. W efekcie Twoja sylwetka jest zniekształcona, a Tobie przybywa kilka dodatkowych kilogramów.


Jak dobrze wyglądać na zdjęciach siedzących? Usiądź na brzegu krzesła. Pamiętaj, aby się w nim nie zapadać. Wyprostuj się i wysuń głowę do przodu. Nogi zaś możesz delikatnie krzyżować.

Pamiętaj o uśmiechu


Uśmiechanie się podczas zdjęć jest szalenie istotne. Sprawdzi się to zarówno podczas sesji portretowej, jak i biznesowej. Dzięki niemu możesz wyjść nie tylko atrakcyjnie. Przedstawisz siebie jako otwartą i przyjazną osobę. Ma to znaczenie i w biznesie, i w życiu prywatnym.


Jeśli uśmiechanie się na zdjęciach nie przychodzi Ci łatwo, wypróbuj te triki. Schowaj język za zębami, aby uzyskać delikatny i naturalny uśmiech. Pamiętaj jednak, aby nie był wymuszony. Kiedy masz zły humor, pomyśl o tym, co sprawia Ci radość.


Na naszych sesjach zawsze dbamy o 3 rzeczy: dobrą relację, muzykę i atmosferę. Staramy się stworzyć takie warunki, w których możesz poczuć się komfortowo, a uśmiech przyjdzie sam z siebie.

A co z ubiorem?


Na zdjęciach nie oszukasz tego, czy ubrania są dobrze dobrane, czy nie. Dlatego zastanów się nad stylizacjami dwa razy. Na sesję warto zabrać ze sobą kilka różnych opcji. Wtedy wspólnie z fotografem ocenisz, w której odsłonie wyglądasz najlepiej.


Jakie ubrania sprawdzą się najlepiej? Takie, w których czujesz się pewnie i swobodnie. Jeśli jest to sesja biznesowa, klasyczna koszula lub sukienka sprawdzą się doskonale. W innym razie możesz poszaleć z kolorami. Uważaj jednak na mocne wzory, które mogą nie najlepiej prezentować się w obiektywie. W końcu na zdjęciach chodzi o Ciebie. 

Makijaż ma znaczenie


Jak już pisałem, lampy w studio mogą sprawić, że twarz staje się bez wyrazu. Tak samo dzieje się z kosmetykami. W blasku fleszy wydają się bledsze. Chociaż photoshop jest w stanie wiele naprawić , warto dowiedzieć się, jak powinien wyglądać profesjonalny make-up.


Zacznijmy od tego, że makijaż powinien być wyrazisty i precyzyjny. Najczęściej będzie on mocniejszy od tego, który wykonujesz na co dzień. Nie przejmuj się tym jednak. Na zdjęciach nie będzie to widoczne. Jak się przekonasz, będzie wręcz przeciwnie. Taki make-up pozwoli podkreślić Twoje atuty i naturalną urodę.


To, na co zwracają uwagę makijażyści, to efekt gładkiej i zdrowej cery. W tym celu stosują profesjonalne kosmetyki dobranego do rodzaju i kolorytu skóry. Dzięki temu mogą oni ukryć wszelkie niedoskonałości, pogrążone oczy lub popękane naczynka.


Jeśli na zdjęciach widoczny będzie również dekolt i ramiona, nie zapominaj, aby nadać im odpowiedni koloryt. Warto nanieść podkład nie tylko na twarz, ale także na szyję. Z kolei ręce możesz rozświetlić za pomocą balsamu.


Samodzielne wykonanie make-upu to nie jest proste zadanie. Kiedy na co dzień się nie malujesz, potrzebujesz czyjejś pomocy. Decydując się na naszą ofertę, możesz otrzymać usługę makijażu przed sesją, wykonanego przez zawodową makijażystkę.

Jak ładnie wyjść na zdjęciaCH? Podsumowanie


Podczas sesji wykorzystujemy wiele trików na to, jak dobrze wyjść na zdjęciach. Dlatego nie przejmuj się, jeśli to Twój pierwszy raz. To, co najważniejsze to luz. Nie stresuj się tym, jak wypadasz. Słuchaj fotografa i do przodu!