Sesje zdjęciowe dla dużych korporacji


Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda przygotowanie i przebieg sesji zdjęciowych dla dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw?

W trzech kolejnych wpisach podzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem ze współpracy z siecią dyskontów ALDI.

Aldi - napędzają ich ludzie, po prostu.


ALDI to niemiecka sieć dyskontów obecna na pięciu kontynentach. Siódma pod względem sprzedaży sieć marketów na świecie. W samej Europie zatrudnia ponad 80 000 pracowników. Działa również w Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od skrótu nazwiska Albrecht i słowa diskont. Przedsiębiorstwo powstało i do dziś jest firmą rodzinną Albrechtów z Essen. ALDI bardzo dba o docenianie klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników. Jak sami twierdzą to właśnie ludzie motywują ich do tworzenia najwyższej jakości w każdym możliwym aspekcie – zarówno produktów jak i środowiska pracy. Hasło, którym posługuje się firma czyli: "Napędzają nas ludzie, po prostu." jest nam niezwykle bliskie gdyż podzielamy w pełni te same wartości. :) W 2008 roku otworzono pierwszy sklep w Polsce, a jego główna siedziba mieści się w Chorzowie. To właśnie tam udaliśmy się, aby wykonać dla nich sesję zdjęciową.

3 dni, 3 miasta i sztab profesjonalistów


ALDI ogłosił wśród pracowników sklepów, magazynów i biur nabór do profesjonalnej sesji zdjęciowej realizowanej w ramach projektu: Gwiazdy ALDI.

Razem z naszymi wizażystką i fryzjerką spędziliśmy trzy intensywne dni na Śląsku. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam co działo się dnia pierwszego.

Sesja zdjęciowa jako sposób na integrację pracowników


Niedzielny poranek... Na parking pod jeden ze sklepów sieci ALDI z każdą minutą podjeżdżało coraz więcej samochodów. To GWIAZDY! Uczestnicy projektu firmy, którzy zostali zaproszeni przez dział HR do wzięcia udziału w naszej sesji zdjęciowej. Prawie 20 osób z całej Polski, które spotkały się pierwszy raz w życiu i podjęły zupełnie nowego dla nich wyzwania. Na początku nieśmiało spoglądali na siebie nie do końca wiedząc czego mają się spodziewać. Natomiast już po chwili atmosfera się rozluźniła, rozpoczęły się żartobliwe wymiany zdań i wzajemne poznawanie się grupy. Nadszedł czas na przygotowanie naszych modeli i modelek do zdjęć. Na planie jak zawsze była obecna nasza doświadczona wizażystka, która zadbała o profesjonalny makijaż, a zdolna fryzjerka o nienaganne fryzury. Po tym etapie mogliśmy swobodnie przejść do wykonania zdjęć.


Naszą pracę rozpoczęliśmy w sklepie w Sosnowcu i podzieliliśmy ją na cztery moduły:

  • portrety kadry kierowniczej oraz pracowników w zaaranżowanej przestrzeni, w siedzibie sklepu
  • zdjęcia kontekstowe pokazujące codzienną pracę na poszczególnych działach sklepu czy wzajemną współpracę dyrektorów regionalnych, kadry kierowniczej i pracowników sklepu, fotografie poruszające m. in. temat opieki medycznej dla pracowników, pracy na kasie czy metod płatności w sklepie
  • klasyczne portrety kadry kierowniczej i pracowników na charakterystycznym dla marketów ALDI niebieskim tle
  • zdjęcia grupowe pracowników, które wykonaliśmy zarówno w zaaranżowanej przestrzeni jak i na niebieskim tle w naszym mobilnym studio

Fotografie, które wykonaliśmy posłużyły firmie m.in. do skutecznego employer brandingu, wewnętrznych biuletynów informacyjnych czy kampanii rekrutacyjnych. Znalazły także zastosowanie w marketingu w kanałach social mediach poświęconych pracy w ALDI np. w postaci banerów czy grafik do konkretnych postów. Jednak przede wszystkim uwydatniły i po raz kolejny pokazały, że ALDI napędzają ludzie. Po prostu.


Dzięki zgranemu teamowi z działu HR współpraca przebiegła bardzo sprawnie. Atmosfera panująca na sesji była niezwykle przyjazna, wręcz rodzinna. Wszyscy nasi modele i modelki czuli się swobodnie i wierzymy, że znajomości zawarte tego dnia pozostaną na lata! A jeśli jesteście ciekawi co działo się w kolejnych dniach naszego maratonu na Śląsku już teraz zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnym wpisem. Tym razem naszym planem zdjęciowym był magazyn w Chorzowie!

AUTOR: MARTA LITYŃSKA