sesja korporacyjna w niezwykłym miejscu


Poprzednim wpisem rozpoczęliśmy serię dotyczącą sesji zdjęciowej dla dyskontów ALDI. Jeden ze sklepów w Sosnowcu zmieniliśmy w plan zdjęciowy. Każdy z nas robi w nich zakupy i nie dziwi nas jak te miejsca wyglądają. Większość z nas zdaje sobie również sprawę, że dostawy towarów przyjeżdżają z firmowych magazynów.

Natomiast już mało kto ma w życiu okazję zobaczyć taki magazyn na żywo i to jak wygląda praca w nim od zaplecza. Dlatego chcemy się z Wami podzielić tym co działo się drugiego dnia naszego maratonu na Śląsku i zabrać Was na wycieczkę do magazynu przedsiębiorstwa ALDI w Chorzowie!

bezpieczeństwo to podstawa


W tym niewątpliwie niezwykłym miejscu jakim jest chorzowski magazyn urzekło i zaskoczyło nas kilka kwestii. Po pierwsze jego majestatyczność. Ogromna przestrzeń wydająca się nie mieć końca. Stabilne, potężne regały sięgające po sam sufit. Człowiek naprawdę może poczuć się malutki wobec tego wszystkiego. Wydaje się jakby wszędzie było daleko...


Czy praca na magazynie należy do tych łatwych? Zdecydowanie nie. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do wszystkich przepisów i regulaminów obowiązujących na hali. Odzież i buty robocze, odblaskowe kamizelki oraz bluzy, a także kaski. To wszystko jest niezbędne i nikt nie wejdzie pomiędzy regały bez tego. Dział BHP dba o to. My również pracując przy tej sesji zostaliśmy zaopatrzeni w te konieczne atrybuty. Czuliśmy się zaopiekowani przez osoby zarządzające magazynem i byliśmy pewni, że nic nam nie grozi. To po prostu kolejna sytuacja, w której firma ALDI udowadnia jak bardzo dba o swoich pracowników i osoby z nimi współpracujące.


Nie dziwi, więc fakt, że w tym roku przedsiębiorstwo ALDI zdobyło  tytuł Best Quality Employer 2022 przyznawany przez Kapitułę Certyfikacji Krajowej. Gratulujemy!

Czas na sesję


W magazynie przywitali nas pełni pozytywnej energii pracownicy. Widać było, że cieszyli się na udział w projekcie, a my takie nastawienie uwielbiamy. Każdy z uczestników sesji, tak jak poprzednio, został odpowiednio do niej przygotowany zarówno w kwestiach wizualnych jak i merytorycznych. Nasza wizażystka zadbała o profesjonalne makijaże, a fryzjerka o nienaganne fryzury.


Naszą pracę podzieliliśmy na pięć modułów:

  • portrety pracowników w zaaranżowanej przestrzeni, w siedzibie magazynu
  • zdjęcia kontekstowe pokazujące codzienną pracę na poszczególnych działach magazynu czy wzajemne wsparcie i współpracę pracowników, fotografie poruszające m. in. temat opieki medycznej dla magazynierów, sposobów poruszania się po hali czy integracji zespołu w czasie wolnym od pracy
  • klasyczne portrety pracowników na charakterystycznym dla marketów ALDI niebieskim tle
  • zdjęcia grupowe pracowników, które wykonaliśmy zarówno w zaaranżowanej przestrzeni jak i na niebieskim tle w naszym mobilnym studio
  • zdjęcia wnętrza magazynu

Fotografie, które wykonaliśmy posłużyły firmie m.in. do employer brandingu, wewnętrznych biuletynów informacyjnych czy kampanii rekrutacyjnych. Znalazły także zastosowanie w marketingu w kanałach social mediach poświęconych pracy w ALDI np. w postaci banerów czy grafik do konkretnych postów.


Dla naszego teamu ten dzień był wyjątkowy. Po pierwsze za sprawą niesamowitej energii i zaufania, którymi obdarzyli nas pracownicy. Ogromne zaangażowanie z ich strony sprawiło, że współpraca przebiegła bardzo sprawnie. Po drugie przekonaliśmy się, że centrum dystrybucyjne to prężnie działająca machina, w której każdy ma swoją rolę i na każdej z osób ciąży ogromna odpowiedzialność. Mogliśmy poznać i pobyć przez chwilę z ludźmi, którzy mimo wymagającej pracy pamiętają o dawaniu sobie wzajemnego wsparcia. A całą sesję wykonaliśmy w radosnej atmosferze dzięki genialnemu poczuciu humoru Ślązaków. Zapamiętamy ten dzień na długo!


Jeśli jesteście ciekawi jakie jeszcze miasto odwiedziliśmy i jak wyglądał trzeci dzień sesji dla firmy ALDI zapraszamy do kolejnego wpisu!