W 2010 roku rozpoczęła się przygoda Teatru Kamila Maćkowiaka. Po kilkunastu latach można śmiało powiedzieć, że marzenie Kamila Maćkowiaka się spełniło. Teatr, chociaż bez stałej siedziby, zdobył serca licznej i oddanej publiczności. Dowodem tego jest wyjątkowa sesja zrealizowana w ramach kampanii Teatr Fajnych Łodzian.

Teatr Kamila Maćkowiaka - jedyne takie miejsce w Łodzi


Wszystko zaczęło się od pasji i szalonego pomysłu stworzenia Fundacji Kamila Maćkowiaka. W krótkim czasie powstały pierwsze spektakle, a teatr zyskał wokół siebie oddanych fanów.


Ponadto 10 lat na scenie pozwoliło na zyskanie renomy dzięki oryginalnym spektaklom i niekonwencjonalnemu podejściu do teatru.


Teatr Kamila Maćkowiaka to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Łodzi. To teatr, który nie posiada stałej siedziby, lecz mimo to, lub może właśnie dlatego, zyskał sobie ogromną popularność i wierność widzów.


Diwa, Diwa 2 Lament Królowej, Totalnie Szczęśliwi, 50 słów, Zombi, Idiota - każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję w repertuarze. Jedno jest jednak pewne. Największym osiągnięciem Teatru Kamila Maćkowiaka jest jednak jego publiczność - różnorodna, liczna i niezwykle wierna.


To dzięki nim teatr żyje i rozwija się, oferując coraz to nowe i ekscytujące projekty. Wierni widzowie to serce teatru, a ich obecność i zaangażowanie są najlepszym dowodem na to, że Teatr Kamila Maćkowiaka to miejsce naprawdę wyjątkowe.


To szerokie grono osób - od studentów, przez przedsiębiorców aż po emerytów. Ta różnorodność sprawia, że każdy spektakl jest wyjątkowy.

Sesja dla #teatrfajnychlodzian


Sesja zdjęciowa dla #TeatrFajnychŁodzian to projekt, który przenosi Teatr Kamila Maćkowiaka w nową przestrzeń. Naszym celem było uchwycenie nie tylko twarzy, ale przede wszystkim emocji i pasji, które są nieodłącznym elementem społeczności. Chcieliśmy pokazać, jak różnorodni są ludzie, którzy tworzą to wyjątkowe miejsce.


Agnieszka, Jakub, Ania, Helena, Ilona, Marcin,... Łącznie sfotografowaliśmy kilkanaście osób, które od lat są zaangażowane w Teatrze Kamila Maćkowiaka.


Podczas sesji skupiliśmy się na spontaniczności i naturalności. Zależało nam, by każde zdjęcie opowiadało własną historię. Chcieliśmy, aby portrety pokazywały indywidualność osoby, która stoi przed obiektywem.


Tak jak zawsze w Fun Run Studio, odrzuciliśmy sztuczne pozy i wymuszone uśmiechy. Zamiast tego postawiliśmy na niepozowane, autentyczne emocje.


Poprzez nią chcemy pokazać prawdziwe twarze publiczności. Każdy z Was ma własną, unikalną historię związaną z Teatrem Kamila Maćkowiaka. To sesja dla wiernych fanów.


Zdjęcia te nie są tylko zwykłymi fotografiami – to opowieści o ludziach, którzy są sercem Teatru Kamila Maćkowiaka. Każde zdjęcie to osobna historia, każdy portret to inne spojrzenie na świat teatru.

Zdjęcia to sztuka

Zdjęcia, które powstały w ramach sesji dla #TeatrFajnychŁodzian, to nie są zwykłe fotografie. W fotografii podobnie jak w teatrze ważna jest nie tylko technika, ale przede wszystkim umiejętność opowiadania historii i wyrażania uczuć. Dlatego najważniejsze było przekazanie emocji zatrzymanych w czasie.


Każdy portret z tej sesji to nie tylko wizerunek osoby, ale przede wszystkim opowieść o jej emocjach, pasjach, doświadczeniach. To zdjęcia, które mówią coś o ludziach, którzy tworzą społeczność Teatru Kamila Maćkowiaka. Są to opowieści o zwykłych ludziach, którzy dzięki swojej obecności i zaangażowaniu w życie teatru stają się częścią czegoś większego.


Każdy z nas może stać się bohaterem takiej opowieści, każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Kto jest odbiorcą teatru? Każdy z nas. Wystarczy przyjąć to zaproszenie.


Teatr Kamila Maćkowiaka to więcej niż miejsce spektakli. To społeczność, w której każdy może znaleźć swoje miejsce. Teatr Fajnych Łodzian to opowieść o ludziach, którzy tworzą to miejsce.