Trening personalny stał się dzisiaj popularnym sposobem na zdrowy tryb życia. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług osób, które pomagają im osiągnąć ich cele. Jak jednak wyróżnić się w tak konkurencyjnym środowisku? Niezbędne są profesjonalne zdjęcia. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w sesję zdjęciową dla trenera personalnego, a także jak przygotować się, aby uzyskać autentyczne i ciekawe ujęcia. 

Czy trener personalny potrzebuje sesji zdjęciowej?


No właśnie. Po co? Przecież prowadzisz treningi, a ludzie mogą zobaczyć Cię na siłowni, jak pracujesz z innymi. Jeśli nie chcesz zdobywać nowych klientów ani nie rozwijać swojej marki osobistej, masz rację. Żaden fotografa czy sesja zdjęciowa nie są Ci potrzebne.


Ale chyba nie taki jest Twój plan, prawda? Jak przypuszczam, nie jesteś tutaj bez powodu. Przekonaj się, w jak wielu kwestiach pomogą Ci profesjonalne zdjęcia.

Dbają o pierwsze wrażenie 


Ludzie oceniają na podstawie pierwszego wrażenia i tego, co widzą. To smutna prawda, ale nie oszukujmy się, że Ty i ja nie robimy podobnie. Jednak profesjonalne zdjęcia mogą pomóc trenerowi personalnemu stworzyć pozytywne i profesjonalne wrażenie u potencjalnych klientów. W końcu mówią one o tym, że na poważnie podchodzisz do swojego zajęcia. 

Budują wiarygodność 


Trener personalny, który korzysta z profesjonalnych zdjęć, prezentuje się jako osoba poważna i godna zaufania. Twoim potencjalni podopieczni zaś widzą, że co mówisz, to nie są puste słowa. Efekty są widoczne gołym okiem. Taki wizerunek może pomóc zyskać zaufanie i lojalność klientów.

Zwiększają rozpoznawalność 


Nie od dzisiaj wiadomo, że wizerunkowe zdjęcia zwiększają rozpoznawalność. Mogą one pomóc wyróżnić się na tle konkurencji. Trener personalny, który prezentuje się jako osoba profesjonalna i kompetentna, może przyciągnąć więcej klientów niż inni, którzy korzystają z gorszych zdjęć lub nie korzystają z nich w ogóle.

Służą jako promocja


Profesjonalne zdjęcia mogą być wykorzystane do promowania biznesu trenera personalnego w różnych kanałach. Przykładem jest strona internetowa, ale także media społecznościowe czy reklamy w siłowni i klubie fitness.

W jaki sposób trener personalny może zbudować swój wizerunek?


Przede wszystkim poprzez promocję w internecie. Klienci chętniej bowiem przeglądają strony internetowe i konta w mediach społecznościowych, jeśli zawierają one ciekawe i autentyczne zdjęcia. Profesjonalne ujęcia trenera personalnego, na których widać, jak pracujesz z klientami, mogą przyciągnąć uwagę osób, które szukają kogoś takiego jak Ty.


To nie wszystko. Trenerzy personalni mogą wykorzystać zdjęcia, aby przedstawić swoje podejście do zdrowego stylu życia. Mogą pokazywać siebie w trakcie treningów, podczas przygotowywania zdrowych posiłków czy wypoczynku na świeżym powietrzu. W ten sposób zadbasz o skuteczność i zbudujesz zaufanie do swojej marki. Ludzie zobaczą w Tobie drugiego człowieka, dzięki czemu łatwiej będzie im się z Tobą identyfikować.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?


Sesja zdjęciowa dla każdego może być stresująca. Niezależnie od tego, czy jesteś prawnikiem, lekarzem czy trenerem personalnym. Mam na to kilka sposobów. Dowiedz się, co sprawdza się w Twojej branży.

Garnitur czy strój sportowy


Chociaż najczęściej sesje biznesowe kojarzą się z garniturem i pełną powagi postawą, tutaj jest inaczej. Zanim wybierzesz strój na sesję zdjęciową, pomyśl, czy zaufałbyś trenerowi personalnemu, który do pracy przychodzi w koszuli i krawacie.


Pamiętaj, że chodzi o to, aby pokazać, jak wyglądasz na co dzień i jak pracujesz z klientami. Zbyt elegancki strój może wprowadzić niepotrzebną sztuczność i nie oddać rzeczywistości.

Studio czy sala treningowa


To kluczowe pytanie, jakie warto sobie zadać ustalając szczegóły sesji zdjęciowej. Zarówno studio fotograficzne, jak i sala treningowa pozwala uzyskać zadowalające, ale różne efekty.


Studio zapewnia kontrolowane oświetlenie. Pozwala to na uzyskanie wyrazistych, czystych zdjęć z użyciem różnych technik i sprzętu, takich jak odbłyśniki, dyfuzory światła czy tła w różnych kolorach. W przypadku trenera personalnego studio fotograficzne może być dobrym wyborem, jeśli chcesz uzyskać profesjonalne i spójne zdjęcia na swój profil.


Z drugiej strony, siłownia to miejsce, gdzie spędzasz znaczną część swojego czasu. Takie ujęcia są bardziej autentyczne i oddają Twój styl w naturalnym środowisku pracy. Ponadto, na siłowni możesz wykorzystać dostępne tam akcesoria treningowe, co pozwoli na uzyskanie ciekawszych, bardziej urozmaiconych ujęć.

Pokaż jak pracujesz z klientem


Na sesji zdjęciowej warto uwiecznić kilka ujęć, na których współpracujesz z klientami podczas różnych ćwiczeń. Takie zdjęcia nie tylko pokazują Twoje kompetencje. Pozwalają także potencjalnym podopiecznym na podejrzenie Twojej pracy, a także tego, jakie wyniki osiągają Twoi klienci. 


Dodatkowo, zdjęcia z klientami to doskonały sposób, aby ożywić takie ujęcia i przekazać za ich pomocą daną historię. Mogą one pokazać emocje, takie jak radość, duma czy pozytywny wpływ na samopoczucie i samoocenę. Tym samym dodatkowo zachęcą one do współpracy z Tobą.

Podsumowanie


Profesjonalne zdjęcia są niezbędne dla budowania wizerunku i przyciągania nowych klientów dla każdego trenera personalnego. Odpowiednie ubranie, miejsce realizacji sesji zdjęciowej oraz pokazanie treningów z klientami to tylko kilka elementów, które pomogą uzyskać wyjątkowe i autentyczne ujęcia. Pamiętaj, że Twoje zdjęcia są Twoim wizytówką, a pierwsze wrażenie robi się tylko raz.