Planujesz profesjonalną sesję zdjęciową, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Każda z nich jest wyjątkowa i pozwala osiągnąć inny cel. Poznaj rodzaje sesji fotograficznych, o jakie najczęściej pytają mnie klienci. 

Jakie są rodzaje sesji fotograficznych?


Kiedy klient prosi mnie o zdjęcia, w każdym przypadku oznacza to, coś innego. Czasami jest to sesja biznesowa w studio, a czasami wyjeżdżamy poza miasto i szukamy odpowiedniego pleneru. Jeszcze innym razem spotykamy się z całą rodziną, która chce uwiecznić wspólne chwile. 

Fotografia biznesowa


Ludzie chcą robić biznes z ludźmi. Dlatego to, jak się prezentujesz, jest kluczowe w zdobywaniu nowych klientów. W budowaniu wizerunku pomoże Ci fotografia biznesowa.


Podczas tego rodzaju sesji fotograficznej chcę pokazać to, kim jesteś oraz to, czego oczekują od Ciebie klienci. Szukam autentyczności i prawdziwych emocji, które sprawiają, że warto Ci zaufać nie tylko w pracy.


Sesja biznesowa to dla wielu początek w rozwijaniu własnej działalności. Jednak z profesjonalnych zdjęć mogą skorzystać także korporacje i firmy, które chcą wyróżnić się na rynku. Nic tak nie zachęca do skorzystania z czyiś usług, jak widok ludzi, którzy pracują z pasją.

Fotografia wizerunkowa


Obok fotografii biznesowej znajduje się fotografia wizerunkowa. Ma nieco luźniejszy charakter i pokazuje Cię od innej strony. W trakcie takiej sesji skupiamy się na tym, aby przedstawić Cię w kontekście wykonywanej działalności. 


Zdjęcia z sesji wizerunkowej pozwolą Ci wyjść z cienia. Przedstawią Cię jako otwartą i pełną pasji osobę. Będą doskonałą wizytówką Twojego biznesu i osób, z którymi pracujesz. Jej zaletą jest wszechstronny materiał, który możesz wykorzystać w swojej komunikacji na wiele sposobów.

Sesja portretowa


Jak pokazać na zdjęciu oblicze człowieka? Fotografia portretowa pozwala oddać emocje i charakter drugiej osoby. Jednocześnie jest jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi każdy fotograf. 


Marzysz o profesjonalnym portrecie? Skontaktuj się i ustalimy termin. Nic więcej nie potrzebujesz. W trakcie sesji podzielę się z Tobą wskazówkami, jak pozować. W naszym studio zawsze możesz liczyć na dobrą atmosferę. Dzięki niej zapomnisz o obiektywie. Będziesz sobą, a ja uwiecznię Cię w Twoim najlepszym wydaniu.

Fotografia plenerowa


Fotografia plenerowa to nie tylko ujęcia modelek na tle łąki. To również klimatyczne, urbanistyczne zdjęcia. Wyjątkowy portret może powstać w centrum miasta lub w opuszczonej fabryce. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.


Podczas fotografii plenerowej wykorzystuje się zastane światło. Promienie słońca potrafią stworzyć niesamowite efekty. Dlatego wybór dnia oraz godziny jest kluczowy. Podczas ustalania szczegółów warto zatem sprawdzić nie tylko porę dnia, ale też prognozę pogody.


Tego rodzaju zdjęcia od dawna towarzyszą sesji narzeczeńskiej. Jest to także świetny pomysł na sesję kobiecą. Zalety pleneru można wykorzystać w fotografii rodzinnej. Wspólne wyjście do miasta lub na łąkę zaowocuje niezapomnianymi efektami. 

Sesja studyjna


Sesja w plenerze jest zawsze uzależniona od czynników zewnętrznych. Pogoda, lokalizacja i inne rozpraszacze sprawiają, że jej efektu nie da się przewidzieć w 100%. Przeciwieństwem jest fotografia studyjna. W ten sposób powstają profesjonalne zdjęcia biznesowe, kreatywne sesje wizerunkowe czy wesołe ujęcia rodzinne. 


Zdjęcia w studiu fotograficznym dają wiele możliwości. Korzystamy wtedy z całego zaplecza. Lampy, tła, statywy... - można długo wymieniać. Zadaniem fotografa jest wybór odpowiedniego sprzętu i jego ustawienie. Wbrew pozorom sesja studyjna wymaga dużego doświadczenia i wiedzy, aby uzyskać pożądany rezultat.


Studio wyzwala kreatywność. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby zapomnieć o całym świecie i pracować nad wymarzonym materiałem. Podczas sesji zawsze staram się zadbać o dobrą atmosferę i muzykę. Dzięki temu całe napięcie opada, a aparat nie wydaje się już taki straszny. 

Sesja rodzinna


Rodzinny album ze zdjęciami sprzed dekad to prawdziwy skarb. Chociaż świat i technologia się zmieniły, nic nie zastąpi wywołanych zdjęć. Tylko one są w stanie przywrócić wyjątkowe wspomnienia i emocje. Warto kontynuować taką tradycję.


Zdjęcia rodzinne to wiecznie żywy rodzaj sesji fotograficznej. Warto się na nie zdecydować nie tylko z okazji ważnych wydarzeń jak narodziny dziecka. Każdy moment, który spędzacie razem, jest wart tego, aby go uwiecznić.


Jak wygląda sesja rodzinna? Zdjęcia tego rodzaju mają niepowtarzalną atmosferę. W końcu do studia przychodzi cała rodzina wraz z jej najmłodszymi członkami. Dlatego wolę ją traktować jako spotkanie. Podczas niego lepiej się poznajemy. Nierzadko studio zamieniamy na spacer po mieście lub sesję w domu. Dzięki temu zdjęcia są naturalne, pokazują autentyczne emocje i oddają rodzinny klimat. A to przecież jest najważniejsze.