Pierwsze zdanie.

Pierwsze zdanie, które wypowiadacie zazwyczaj, kiedy spotykamy się na sesji fotograficznej brzmi mniej więcej tak:

Ja na zdjęciach wychodzę fatalnie. Nie jestem fotogeniczny/a.

Moja odpowiedź: Ja też :) Dlatego to dobry początek, żeby spróbować.

Chciałbym przedstawić Wam kilka ważnych wskazówek, które pomogą zrozumieć i przygotować się do tego zadania. Może nawet sprawią, że nie będzie ono przypominać wizyty w gabinecie stomatologicznym. Oto sześć wskazówek!

Mission impossible - wskazówka nr 1


Cel sesji biznesowej. OK Zdjęcia. To zrozumiałe. Ale ważne jest to, do czego mają być wykorzystywane. Może będziesz publikował/a artykuł branżowy? Może chciałbyś/chciałabyś wykorzystać zdjęcia na nowo powstającej stronie.? Może promocja w Social Media, Facebook, Linkedin? Może zdjęcie profilowe dla pracodawcy. To wszystko ma znaczenie. Dlatego podczas wstępnej rozmowy analizujemy i podpowiadamy, jakie ujęcia będą najlepsze, na co zwrócić szczególną uwagę.Napad na bank - wskazówka nr 2


Napad na bank trwa zazwyczaj kilka minut. Zanim policja zdąży dotrzeć na miejsce zdarzenia złodzieje liczą skradziony łup na peryferiach miasta. A na sesji fotograficznej jest właśnie odwrotnie. Potrzebujemy czasu. Po co? Przede wszystkim, żeby się wzajemnie poznać. Żebyś mogła/mógł zobaczyć efekty pracy, żebyśmy w trakcie mogli skorygować, przeanalizować i poprawić np. sylwetkę, ułożenie rąk, mimikę, gesty. Potrzebujemy czasu. Żebyś mógł/mogła poczuć się swobodnie. Poczuć energię, klimat, poczuć się sobą. O to właściwie toczy się ta gra. Więc żeby zgarnąć fortunę w tym wypadku przygotuj się na dłuższą chwilę, a my zagwarantujemy że przyniesie oczekiwany efekt.


Dress Code, makijaż, fryzura - wskazówka nr 3


Twój styl, Twoje ubrania to Twoja osobowość.

Ale pamiętaj im prościej tym lepiej. Zacznij od prostej koszuli lub bluzki. Biele, czernie, granaty są ponadczasowe. Dobierz, garnitur, garsonkę to w czym czujesz się komfortowo. Mocne i żywe kolory nie są zakazane. Weź ze sobą kilka różnych stylizacji, będziemy je mogli wypróbować i zobaczyć, jaki jest najlepszy efekt.

Fryzjer przed sesją to dobry pomysł. U mężczyzn dobra fryzura i przystrzyżony zarost to połowa sukcesu,. U Pań sterczące kosmyki i niewygładzone włosy wyglądają często niedbale, dlatego staranna fryzura to konieczność.

Czego unikamy? Przede wszystkim kratki, paski, mazy, ‘full motives’ czyli zdjęć i pełnych grafik na ubraniach i błyszczących, połyskujących materiałów.

Jeśli uzgodnimy wcześniej to realizujemy również makeup przed sesją. Nie korzystaj z solarium lub kąpieli słonecznych krótko przed spotkaniem. Pij dużo wody. Przyjdź na sesję wypoczęty/a. Nie po zarwanej nocce, ani po imprezie. To ważne.

Więcej inspiracji możesz zobaczyć również na przykładowych fotografiach z sesji. Zapraszam tutaj: https://www.funrunstudio.pl/fotografia_biznesowa/Młotek i imadło - wskazówka nr 4


Tutaj trochę o warsztacie fotografa napiszę. Może nie jest to dla Ciebie najważniejsze, ale musisz wiedzieć, że podczas sesji pracuje na wysokiej klasy sprzęcie i oprogramowaniu. Dla Ciebie to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również możliwości. Jeśli potrzebujesz zdjęcie reklamowe na bilboard reklamowy, to możemy uzyskać taki efekt. Podczas sesji omawiamy zdjęcia i w trakcie sesji wybieramy pierwszy set zdjęciowy i ujęcia które Ci się podobają. Oczywiście zawsze doradzę, które są najlepsze, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. Pracuje w plenerze oraz z różnymi tłami. Możesz mieć zdjęcia na neutralnym białym, szarym czy czarnym tle lub takim jakie ustalimy.

Lustro - wskazówka nr 5


Stoisz przed lustrem i nie wiesz co zrobić z rękoma? Prawy profil czy lewy? Ale to stresujące. Niczym się nie przejmuj - ogarniemy również tę sprawę. Na codzień pracuję na wielu podobnych sesjach. Pokażę Ci kilka tricków i dam wskazówki jak się ustawić, żeby wyglądać dobrze. Ujęcia powtarzamy i wykonujemy ich naprawdę dużo, żeby można było z czego później wybierać. To ja tutaj dbam o Twój ostateczny wygląd na zdjęciu, co gwarantuję po wykonanej sesji.


Show must go on - wskazówka nr 6


No to zaczynamy. 3,2,1, Muzyka. Nie wyobrażam sobie muzyki bez fotografii, fotografia nie istnieje bez muzyki. Dlatego podczas sesji, słuchamy dobrej muzyki, która nastraja, inspiruje, rozluźnia. To kiedy zaczynamy?


Pomysł na prezent?

Zamów sesję juz dziś. Zrób sobie lub bliskiej osobie niespodziankę.

Zamówienie on-line