Marzy Ci się piękna sesja zdjęciowa? A może potrzebujesz zdjęć do promocji własnego biznesu? Dowiedz się, jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa. Co musisz wiedzieć, zanim przyjdziesz do studia? Jak się do niej przygotować? Sprawdź to!

Jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa?


Zacznijmy od tego, jak wygląda kobieca sesja zdjęciowa. Wiele Pań nie wie bowiem, czego się spodziewać po wejściu do studia fotograficznego. Warto uchylić rąbka tajemnicy.

Cel sesji może być różny. Każda kobieta może mieć inne potrzeby. Jedna z nich może potrzebować zdjęć do swojego portfolio, druga zaś do reklamy swojej firmy. Sesja zdjęciowa może mieć niejedno oblicze. Dlatego wyróżnia się kilka jej rodzajów.

Kobieca sesja wizerunkowa

Sesja wizerunkowa lub sesja biznesowa to taki rodzaj zdjęć, który ma służyć promocji Twojej firmy. Decydują się na nią kobiety, które pracują nad marką osobistą i chcą pokazać się od jak najlepszej strony. Profesjonalne zdjęcie pozwoli przedstawić Twój biznes tak, aby zdobyć zaufanie dotychczasowych i przyszłych klientów. Tego rodzaje fotografie wpływają pozytywnie na wizerunek i ułatwiają rozwój Twojej firmy. 

Kobieca sesja portretowa

Ale nie musisz być od razu business women, aby decydować się na kobiecą sesję zdjęciową. Dlaczego nie skorzystać z usług fotografa tylko dlatego, że masz takie marzenie? Wiele kobiet marzy o profesjonalnych zdjęciach samych siebie. Budują one bowiem pewność siebie i pozwalają spojrzeć na siebie przychylniejszym okiem. Nie musisz być modelką czy prowadzić swojej firmy. Wystarczy Twoja chęć.

Kobieca sesja ciążowa

Kobiecą sesję zdjęciową można przeprowadzić na wiele sposobów. Są jednak takie momenty, które są wyjątkowe. Dotyczy to zwłaszcza ciąży. Uchwycenie zaokrąglonego brzuszka i promieniującej przyszłej mamy jest bezcenne. Jeśli spodziewasz się dziecka, nie zwlekaj z ciążową sesją zdjęciową. Najlepszy czas to okres między 28. a 34. tygodniem ciąży. Wtedy brzuch jest ładnie zaokrąglony, a do terminu porodu została jeszcze chwila.

Pomysł na kobiecą sesję zdjęciową

Kontaktując się ze mną w celu ustalenia sesji zdjęciowej, staram się omówić z klientką jak najwięcej szczegółów. Najważniejsze jednak jest, w jakim celu ją potrzebujesz. Marzy Ci się fotografia biznesowa, a może portretowa? Może masz inspiracje? Warto takie rzeczy przedstawić fotografowi jeszcze na samym początku. Pomoże to w jego przygotowaniu się do sesji. Co więcej, udzieli Ci on porad i wskazówek dotyczących stylizacji itp.

Stylizacja i makijaż na kobiecą sesję zdjęciową

Nie ma co ukrywać, że kobieca sesja zdjęciowa rządzi się swoimi prawami. Niezależnie od tego, czy robię zdjęcia Pani prezes, modelce czy przyszłej mamie stylizacja i makijaż ma znaczenie. 

Stylizacja

Strój do sesji zdjęciowej powinien być dobrany do jej tematyki. W przypadku fotografii biznesowej idealnie sprawdzi się prosta koszula, elegancka koszula czy żakiet. Warto dobierać takie stroje, w których dobrze się czujesz. Krój powinien być prosty i dopasowany do ciała. Najczęściej unika się geometrycznych printów, nadruków i zbyt dużej ilości zdobień. Mogą one bowiem źle wyglądać w obiektywie i zniekształcać sylwetkę.  Nie wiesz, w co się ubrać? Poszukaj fotografii z sesji zdjęciowej, jaka Cię interesuje. Zobacz, co ma na sobie modelka i zainspiruj się. Zawsze możesz również skorzystać z porady fotografa. Na sesje zaś warto zabrać kilka stylizacji, aby sprawdzić się w każdej z nich.

Makijaż

Rolą makijażu jest podkreślenie Twojej urody. Dlatego warto przyłożyć do niego dużą uwagę. Profesjonalne kosmetyki, które są dobrane dla Twojego typu ceru, są bezcenne podczas sesji. Błysk flesza potrafi zjeść barwy makijaży. Z tego powodu make-up do sesji musi być wyraźniejszy niż na co dzień. Warto zatem nałożyć więcej mocniejszych produktów, które wytrzymują pracę w studio i podkreślą Twoje atuty. Makijaż to sztuka, którą nie łatwo jest wykonać. Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalnej wizażystki, w Fun Run Studiu masz taką możliwość. Miej pewność, że na zdjęciach będziesz wyglądać perfekcyjnie.

Mity na temat sesji zdjęciowej kobiet

Dlaczego tak niewiele kobiet decyduje się na sesję zdjęciową, a tak wiele o niej marzy? Myślę, że powodów może być wiele. Część z Pań może obawiać się opinii innych. Strach przed oceną może blokować realizację nawet najlepszych marzeń. Pora rozprawić się z kilkoma mitami, które narosły wokół kobiecych sesji zdjęciowych.

Nie jestem fotogeniczna

To jedna z najczęstszych obaw, które słyszę, zanim nacisnę spust migawki. Jestem ciekaw, skąd tak wiele osób, myśli w ten sposób o sobie. Prawda może leżeć jednak w nieprofesjonalnych zdjęciach, które robią nam inne osoby. Nieumiejętne ujęcie może sprawić, że nawet supermodelka będzie wyglądała niefotogenicznie. W rzeczywistości bowiem chodzi o świadomość samej siebie, a także o pracę fotografa. 

Nie umiem pozować

Nikt nie rodzi się z umiejętnością pozowania. Niektórym osobom przychodzi to jednak łatwiej. Nie ma jednak co ukrywać, że kluczowe jest doświadczenie oraz pewność siebie. Ułożenie ciała, które będzie dobrze wyglądało na zdjęciu, to prawdziwa sztuka. Dlatego jako fotograf zawsze pomagam się ustawić fotografowanej osobie. Dzięki temu nie musisz przejmować się tym, że nie umiesz pozować. Przekonasz się, że to nie jest takie trudne. Z pomocą profesjonalnego fotografa przyjdzie Ci to znacznie prościej.

Sesja zdjęciowa jest tylko dla modelek

Wiele kobiet rezygnuje z kobiecej sesji zdjęciowej ze względu na kompleksy. Współczesna kultura utwierdziła nas w przekonaniu, że fotografuje się tylko idealne ciała, perfekcyjne rysy twarzy i szczupłą sylwetkę. Jednocześnie nikt nam nie mówi o tym, jak zdjęcia mogą przekłamywać rzeczywistość. A przecież w kobiecej sesji zdjęciowe chodzi nam o autentyczność, pokazanie prawdziwych emocji i natury człowieka. Moi klienci mogą zobaczyć siebie innym okiem, poczuć się wyjątkowo i spełnić swoje marzenia. Sesja zdjęciowa jest dla każdego. I każdy może wyglądać na niej pięknie.

Podsumowanie

Kobieca sesja zdjęciowa dla jednej Pani jest spełnieniem marzeniem, dla innej drogą do biznesowego sukcesu. Niezależnie od tego, w jakim celu planujesz wizytę w studio, wybierz profesjonalnego fotografa, który poprowadzi Cię przez ten proces. W Fun Run Studio możesz liczyć na moją opiekę, profesjonalizm i konsultację.