Nie lubię siebie na zdjęciach


To jedno z najczęściej słyszanych zdań, kiedy zaczynam sesję z nową osobą. Osobiście uważam, że nie ma osób niefotogenicznych. Niektóre potrzebują trochę więcej czasu, żeby poczuć pewność siebie i oswoić się z obiektywem. Paulina, którą miałem okazję fotografować w tym roku od samego początku nie miała tego problemu, na zdjęciach wygląda zjawiskowo. Ale może przyda się Wam kilka wskazówek, aby być bardziej fotogenicznym na sesji.

7 wskazówek jak być bardziej fotogenicznym


Istnieje wiele sposobów, aby wyglądać lepiej na zdjęciach nie tylko robiąc je w profesjonalnym studio. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:


1. Znajdź dobry kąt - eksperymentuj z różnymi kątami, aby znaleźć ten, który Ci odpowiada. Często najlepszy kąt to nieco wyżej niż Twoja twarz.

2. Uśmiechaj się naturalnie - nie zmuszaj się do sztucznego uśmiechu, ponieważ może to sprawić, że wyglądasz sztucznie. Zamiast tego pomyśl o czymś zabawnym, aby wywołać naturalny uśmiech.

3. Dbaj o postawę - trzymaj się prosto, aby wyglądać pewniej siebie i bardziej elegancko.

4. Odpowiednio oświetl twarz - dobrym oświetleniem twarzy może być naturalne światło słoneczne lub miękki światło w pomieszczeniu.

5. Zwróć uwagę na tło - upewnij się, że tło nie odwraca uwagi od Ciebie, ale jednocześnie nie jest zbyt nudne.

6. Wybierz odpowiednie ubrania - wybierz ubrania, które dobrze się na Tobie prezentują i które pasują do okazji.

7. Praktykuj - im więcej robisz zdjęć, tym lepiej poznajesz swoje najlepsze strony i uczysz się, jak się prezentować na zdjęciach.


Pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś czuł się komfortowo i pewnie siebie. To również wpłynie na to, jak wyglądasz na zdjęciach. Jeśli to było dla Ciebie przydatne obserwuj nas na Social Mediach i śledź naszego bloga.


Poniżej znajdziecie zdjęcia z sesji z Pauliną.