Pakiet z makijażem czy bez?


Jedną z kwestii, nad którą zastanawiacie się najczęściej jest to czy warto inwestować w profesjonalny makijaż do sesji wizerunkowej.

Odpowiadamy: WARTO! A w dzisiejszym wpisie znajdziecie odpowiedź dlaczego.

Dobre przygotowanie do sesji zdjęciowej to gwarancja sukcesu.


Dobre przygotowanie do sesji zdjęciowej to gwarancja sukcesu. W skład tego przygotowania wchodzi również makijaż. Aby uzmysłowić Wam jak bardzo jest istotny w całym tym procesie opowiemy krótką, ekstremalnie pechową historię z życia, która wielu z Was z pewnością się przydarzyła. Może nie w kontekście dojazdu na sesję zdjęciową, ale jednak.


Nadszedł ten dzień. To właśnie dziś zadbacie o swój wizerunek w social mediach oraz o nowe materiały na wymarzoną stronę www. Zabieracie więc ze swojej szafy najbardziej eleganckie ubrania, w których czujecie się dobrze, odwiedzacie fryzjera czy barbera, aby zadbać o swoje włosy i jedziecie do wybranego przez Was fotografa na sesję studyjną. Jesteście w połowie drogi, a tam...korek. Patrzycie na zegarek. Mamy jeszcze czas. Przecież wiemy jak jest w Łodzi. Po to wyjechaliśmy wcześniej. Ale korek się nie zmniejsza w przeciwieństwie do ilości czasu, który pozostał Wam na dojechanie na miejsce. Na domiar złego zepsuła się klimatyzacja...w środku lata. Robi się stresująco i nieprzyjemnie. Znów nerwowo zerkacie na zegarek. Wiecie już, że się spóźnicie. Do studia na ulicy Ogrodowej 74 docieracie zestresowani, spoceni i zmęczeni. Czy w takiej sytuacji będziecie wyglądać atrakcyjnie i profesjonalnie na zdjęciach? Mamy co do tego pewne wątpliwości. Czy jest ktoś kto może Wam pomóc, aby całe Wasze przygotowania i starania nie poszły na marne? TAK! Nasza wizażystka.

5 argumentów za:


Po pierwsze: podczas makijażu usiądziecie i zrelaksujecie się po stresującej sytuacji. To moment dla Was, aby się uspokoić. Wasz komfort psychiczny jest jedną z najważniejszych rzeczy, o którą warto zadbać zanim staniecie przed obiektywem aparatu.


Po drugie: po nieprzyjemnej podróży autem w wysokich temperaturach wizażystka odświeży i oczyści Waszą skórę odpowiednio przygotowując ją do nałożenia podkładu. Z kolei tym produktem zniweluje wszelkie zaczerwienienia oraz niedoskonałości skóry.


Po trzecie: zatuszuje Wasze zmęczenie, worki pod oczami, a cerze nada nieskazitelny wygląd. Nasza wizażystka często śmieje się, że korektorem pod oczy dodaje Wam kilka godzin snu, którego mieliście niewiele skoro noc wcześniej siedzieliście do późna nad tą wymarzoną stroną www. ;)


Po czwarte: makijaż jest zawsze dostosowany do warunków i światła, z którym pracujecie. Dzięki odpowiedniemu zmatowieniu skóry nie będziecie wyglądać na spoconych czy zaniedbanych, a fotograf będzie mógł z powodzeniem skoncentrować się na tym co w fotografii wizerunkowej jest najistotniejsze: na Waszej twarzy, spojrzeniu i emocjach.


Po piąte: makijaż podkreśla mocne strony Waszego wyglądu, dodaje twarzy wyrazistości, uwydatnia osobowość osoby pozującej, dodaje pewności siebie przed obiektywem oraz ułatwia i przyśpiesza pracę fotografowi.

Gdy Wy dobrze się czujecie ze sobą oraz wszystkie elementy procesu przygotowania do sesji czyli: makijaż, fryzura i stylizacja są dopracowane i na najwyższym poziomie z odpowiednim światłem retusz fotografii często nie jest już potrzebny. Także zdjęcia otrzymacie szybko, a efektami sesji będziecie zachwyceni.


Mamy nadzieję, że teraz lepiej rozumiecie jak ważny jest każdy etap przygotowań. Wszystkie elementy mają ogromny wpływ na efekt końcowy.

A makijaż do sesji wizerunkowej to przede wszystkim inwestycja! W Twój biznes, w Twoją markę osobistą, w Ciebie i Twój sukces! Zainwestujesz?

AUTOR: MARTA LITYŃSKA