Industrialnie


Ślub w stylu Boho to temat, który od dłuższego czasu nie traci na popularności. Dziś zabieram Was na kilka reportaży ślubnych, w których pokażę klika przykładów.

Dla mnie styl boho to połączenie surowego, industrialnego klimatu z prostą, elegancką formą. Oczywiście w towarzystwie zieleni i dużej ilości kwiatów. Stylistyce boho często towarzyszą subtelne, naturalne kolory, zwiewne tkaniny i przede wszystkim wyjątkowe miejsce. To ono determinuje styl całego ślubu i wesela. Zazwyczaj wybierane są nietypowe lokalizacje, z historią, duszą, a nawet z pozoru wyglądające na zniszczone. Ważna jest symbioza z naturą, dlatego poza kwiatami na miejsce ślubu często wybierana jest natura – namiot lub otwarta przestrzeń.

Łódź industrialna i nie tylko.


W Łodzi, moim mieście, bardzo często wybierane są miejsca w starych fabryka w których panuje industrialny klimat. Tworzy to piękny mariaż z luzem, naturalnością i świeżością kwiatów, które także królują na takich weselach. W Łodzi jest bardzo dużo miejsc, które idealnie nadają się na ślub w stylu Boho, w końcu jesteśmy miastem w których jest wiele budynków po starych fabrykach, dla przykładu Wifama to miejsce w którym ostatnio robiłem zdjęcia ślubne. Ale nie tylko Łódź. Takich miejsc jest dużo więcej i stają się coraz bardziej popularne. W tym wpisie zabieram Was również do Holandii, w której realizowałem projekt w podobnym industrialnym klimacie.

Boho


Co ciekawe sam wyraz „boho” tłumaczony jest jako „cyganeria”, więc kojarzy się z bohemą, folkiem i artystycznym luzem. Te akcenty widać w zdawałoby się przypadkowych stylizacjach Państwa młodych, jednak każdy detal ma znaczenie i jest efektem dobrego planu. Same stroje nowożeńców są bardzo przemyślane często nawiązując do siebie detalami – butonierka i wiązanka kwiatów są w tym samym np. bordowym kolorze albo wianek Panny Młodej i muszka Pana Młodego.

Boho = Photo


Takie śluby dają duże możliwości dla fotografa. Zdjecia plenerowe, na których widzimy połączenie natury, kwiatów i luzu z często nietypowym, surowym miejscem. Detale jak zawsze są najważniejsze. Tak jak w zdjęciach reportażowych, czasem mimowolnie złapane kadry, spojrzenia, uśmiechy, gesty, nadają prawdziwy charakter zdjęciom. Zaakcentowanie detali jest bardzo ważne, to często one opowiadają historie całego wesela. Cała historia jest spójna.

Plan na ślub


Coraz popularniejsi dzisiaj weeding planerzy pomagają parom stworzyć klimatyczne miejsce i niezapomniane wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia. Wtedy moja praca koncentruje się na konsultacjach i ustaleniach z weeding plenerem, by przygotować odpowiednie obiektywy i aparaty stosownie do planu ślubu i wesela. Światło, lampy, to wszystko ma duże znaczenie, a wszystko dzieje się bardzo szybko. Jest to o tyle efektywne, że jako doświadczony fotograf i doświadczony weeding planer wiemy jakie informacje potrzebujemy od siebie i potrafimy współdziałać oszczędzając czas narzeczonym.

Co można zrobić w 1h?


Zawsze jak myślę o ślubie w stylu boho przypomina mi się historia młodej pary, która zorganizowała przepiękny ślub plenerowy. Wszystko było efektem planu i wielu dyskusji z weeding plenerem. Obok sali, na świeżym powietrzu, w towarzystwie wielu kwiatów miał się odbyć ślub jak z bajki. Ślub miał być o 17.00, ale o godzinie 16.00 pojawiły się czarne, burzowe chmury, które zwiastowały jedno – ulewę. Decyzja była trudna, a wesele było zaplanowane „na bogato”, więc postanowiono przenieść wszystko na salę obok. Cała obsługa przez godzinę, łącznie z rodzicami Państwa młodych przenosiła wszystko na salę. I kiedy zakończono cały proces okazało się, że ulewy nie było, a chmura przeszła bokiem! Kolejna trudna i szybka decyzja, by szybko wszystko z powrotem przenieść na plener. Nie wiem jak to się udało, ale cała obsługa i rodzice w ciągu godziny z sukcesem, dwa razy przeniosła całe wesele. Dodatkowo lekki deszcz podlał wszystkie rośliny i kwiaty nasycając ich kolory, a goście nawet nie zorientowali się ile stresu mieli rodzice. W efekcie każdy świetnie się bawił.

Luz i klasa czyli fun&run


Najważniejsze w każdym ślubie, a zwłaszcza w tym stylu jest luz. To on sprawia, że z pozoru niepasujące do siebie rzeczy idealnie współgrają. Osobiście kocham takie wydarzenia i to jak łączą się z pozoru niepasujące do siebie puzzle, trochę tak jak pozornie przypadkowi ludzie, którzy w takiej chwili łączą się na całe życie, a ja mam przyjemność uwiecznić to na zdjęciach.

Jeśli masz pytania dotyczące reportażu ślubnego ze ślubu boho napisz do mnie, a na pewno stworzymy razem plan na ten wyjątkowy dzień.