Wybór miejsca sesji zdjęciowej to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim strategii komunikacji. Na co się zdecydować? Sesja w studio, w plenerze, a może w siedzibie firmy? Dowiedz się z naszego artykułu.

Sesja w studio - kiedy się na nią zdecydować?


Dla wielu osób sesja zdjęciowa kojarzy się ze studiem fotograficznym. Tło, lampy oraz pozostały sprzęt tworzą niesamowity klimat, który uwielbiam w swojej pracy. Niewątpliwie studio daje szereg zalet, które mogą być kluczowe w przypadku wielu projektów.


Umożliwia ono pełną kontrolę nad oświetleniem, tłem i warunkami. Nie musisz martwić się o zmianę temperatury czy przechodniów, którzy mogą zakłócić sesję.


Ponadto, studio, wbrew pozorom, zapewnia dużą elastyczność. Dzięki różnym tłom, rekwizytom i sprzętom, możesz w pełni dostosować scenerię do swojej wizji. Chcesz sesję w stylu retro, nowoczesnym lub może artystycznym? Studio daje nieskończone możliwości.


Nie zapominajmy również, że sesja w studio to także prywatność. Dla osób, które stresują się przed obiektywem, to dodatkowy argument, który może przeważyć na korzyść tej opcji.


Jeśli zatem zależy Ci na pełnej kontroli otoczenia, chcesz osiągnąć konkretny efekt i cenisz sobie prywatność, sesja w studio będzie dla Ciebie idealna.

Sesja w plenerze - kiedy się na nią zdecydować?


A co z sesją w plenerze? Naturalne światło i niepowtarzalne tło sprawiają, że cieszy się ona wieloma zwolennikami. Co warto wiedzieć, zanim się na nią zdecydujesz?


Plenerowa sesja pozwala na wykorzystanie naturalnego światła, co często nadaje zdjęciom delikatność i ciepło. Las, plaża, stare miasto – wybór jest nieograniczony. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.


Takie zdjęcia mogą wydawać się bardziej naturalne i swobodne. Dla niektórych osób też mogą okazać się mniej stresujące.


Ważne jednak, aby przed sesją w plenerze dokładnie ją zaplanować. Chodzi nie tylko o wybór miejsca, ale również pory dnia. Nie bez znaczenia są też kwestie logistyczne, w tym godziny otwarcia wybranych lokalizacji, dojazd, a także pogoda.

Sesja biznesowa - w studio czy w plenerze?


Jako fotograf biznesowy organizuję zarówno sesje w studio, jak i w plenerze. Często pojawia się pytanie, które miejsce jest lepsze?


Zacznijmy od studia. Co może być istotne dla przedsiębiorcy? Studio daje możliwość pełnej kontroli nad światłem, tłem i otoczeniem, co może być kluczem do stworzenia profesjonalnego, spójnego wizerunku. Tym samym sprawdzi się do portretów biznesowych na jednolitym tle. Mogą one być później wykorzystane jako zdjęcia profilowe na Twoje media społecznościowe lub stronę internetową.


Z kolei sesje plenerowe mogą dodać zdjęciom biznesowym więcej autentyczności i wprowadzić nutkę swobody. W ten sposób możesz wyróżnić się, wybierając atrakcyjną lokalizację. Może to być park, starówka czy nawet dach budynku z widokiem na panoramę miasta. Takie zdjęcia idealnie pozwalają na storytelling, który możesz wykorzystać w internecie do budowy swojej marki.


Jednak sesja w studio czy w plenerze to nie jedyny wybór, jaki proponuję moim klientom. Oprócz tego ciekawą opcją jest sesja w siedzibie firmy. Bez dwóch zdań, zdjęcia wykonane w rzeczywistym miejscu pracy dodają autentyczności i budują zaufanie wśród potencjalnych klientów lub partnerów. Podczas takiej sesji warto pokazać swój zespół, wnętrze biura oraz pozostałe detale, które są charakterystyczne dla Twojej firmy.

O czym warto pamiętać na sam koniec?


Wybór lokalizacji sesji zdjęciowej nie jest prosty, jeśli to nasza pierwsza tego typu przygoda. Wszystko bowiem zależy od wielu czynników, takich jak Twoja działalność, budżet oraz cel sesji.


Zdjęcia wykonywane w studio pozwalają uzyskać profesjonalny, klasyczny efekt. Jeśli zależy Ci na biznesowym portrecie, to najlepszy wybór. W studio znajdziesz bowiem wszystko, czego w tym celu potrzebujesz.


Z kolei sesja w plenerze pozwala na bardziej nieformalne ujęcia, które mogą dodać większej swobody i autentyczności. Jeśli chcesz oprzeć właśnie na tym swoją markę, warto się zdecydować na tego rodzaju zdjęcia.


Kiedy jednak chcesz pokazać nas samych oraz nasz zespół podczas pracy, zaprezentować swoją siedzibę i oferowane usługi, warto zaprosić fotografa do firmy. Taka sesja zdjęciowa pozwoli bliżej Was poznać przyszłym klientom, partnerom, a także kandydatom do pracy.


Warto również konsultować się z fotografem, który może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Dzięki jego doświadczeniu możesz się dowiedzieć, jaka lokalizacja będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Podsumowanie


Studio, plener czy biuro - każde z tych miejsc niesie ze sobą własne zalety i wyzwania. Niezależnie jednak od Twojego wyboru, pamiętaj, że zdjęcia powinny być nie tylko autentyczne, ale również spójne z Twoją wizją. Wybierz miejsce, które najlepiej opowie Twoją historię. W Fun Run Studio pomożemy Ci ją urzeczywistnić.