Sesja plenerowa w dniu ślubu? Często padające pytanie podczas rozmów to, kiedy zorganizować sesję ślubną? Dziś chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami i argumentami, dlaczego warto zrobić taką sesję w dniu ślubu. Oczywiście nie jest to wymóg konieczny i to że sesja odbywa się w dniu ślubu nie oznacza, że wyklucza ona późniejsze fotografowanie. Ale zacznijmy od początku. Jakiś czas temu zacząłem promować taką opcję wśród moich klientów i spotyka się ona z bardzo dobrym odbiorem. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

CZAS

Jakie jest Wasze wyobrażenie na temat tego, jak wygląda sesja ślubna? Długie godziny, ”ciężkie pozy” przed obiektywem… No właśnie. Nic bardziej mylnego. Sesja to moment celebrowania Waszego święta. Sesja to krótki sympatyczny przerywnik. Nie potrzebujemy tutaj długich przygotowań. W mojej pracy 10-15 minutowe sesje są często bardziej efektywne od długich planowanych i zaprojektowanych od a do z.

NIEPOWTARZALNY EFEKT

Dzień ślubu to moment w którym wszystko jest na 100%. Wasza fryzura, makijaż, Wasz Narzeczony (Narzeczona :)), ślubny samochód, wiązanka. Można je później odtworzyć, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem, albo czegoś po prostu będzie brakować.

EMOCJE

Tego nie da się powtórzyć później. Jest tylko jeden dzień, który zostanie z Wami na zawsze. Zróbcie wszystko, żeby został również na fotografiach. Emocje które towarzyszą Wam w tym dniu, będą wracać później, gdy będziecie oglądać po latach Wasz materiał.

PRZYGOTOWANIA

Pracując z parami często przygotowuję scenariusz na wykonanie kilku mikrosesji. Często jadąc, bądź wracając z ceremonii, możemy zatrzymać się w zaplanowanym miejscu. Zazwyczaj światło jest wówczas najlepsze (17,18 lub 19 wieczorem). Później podczas przyjęcia robimy krótki spacer robiąc sesję. Używam również lamp studyjnych, gdy zrobi się ciemno. Zimne ognie i inne gadżety do zabawy ze światłem są dodatkowym atrybutem. Pamiętajcie sesja taka to doskonały przerywnik i wspaniała zabawa, z której wychodzą naturalne, niepozowane zdjęcia. Warunkiem jest tylko fotograf, który czuje taki klimat i potrafi w krótkim czasie wyegzekwować piękno chwili.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

W zasadzie wszystko zależy od tego jak przygotowany jest Wasz fotograf i jakie ma za sobą doświadczenia. Osoby które są w branży i fotografują na codzień, cenią oryginalność, potrafią wyciągnąć wartość w ułamku sekundy i pracować pod presją czasu, mogą taką sesję zrobić w bardzo krótkim czasie. Najważniejszą zatem sprawą jest wybór właściwego fotografa.

Warto również zrobić krótki rekonesans miejsc w pobliżu gdzie będzie przebiegała Wasza droga w dniu ślubu. Pomoże to optymalnie zaplanować i wyznaczyć miejsca do fotografowania.

Dodatkowym argumentem jest również fakt, że zawsze możecie umówić się z Waszym fotografem na zrealizowanie sesji w innym miejscu, w innym terminie, ale to już temat kolejny wpis.

Pozdrawiam

Ps.: Więcej zdjęć można zobaczyć albo na mojej stronie www na moim Instagramie albo na stronie FB