Filmy to must-have dzisiejszego marketingu. Jak je jednak wykorzystać w reklamie wideo na Facebooku i Instagramie? Co powinien zawierać film reklamowy, aby zwiększyć sprzedaż? Dowiedz się, jak zdobyć uwagę odbiorcy w Twojej branży.

Film promocyjny jako reklama


Jeszcze do niedawna to statyczne posty, chwytliwe nagłówki i ciekawe grafiki zdobywały uwagę odbiorców w internecie. Dzisiaj wiele się zmieniło. W ciągu ostatnich miesięcy coraz większą popularność zdobywa video, a zwłaszcza filmy wertykalne, które doskonale nadają się do oglądania na ekranach tabletów i smartfonów. Tym samym są one coraz częściej stosowane w reklamach na Facebooku czy Instagramie.


Stało się tak z kilku powodów. Wideo potrafi przyciągnąć uwagę i utrzymać zainteresowanie odbiorców znacznie lepiej niż tekst czy statyczny obraz. Ponadto umożliwia przekazanie historii marki w emocjonujący sposób, wykorzystując elementy storytellingu, co pozwala na budowanie relacji z klientami.

Jak filmy reklamowe zwiększają sprzedaż?


Wykorzystanie wideo w swoich działaniach marketingowych ma za zadanie nie tylko budować wizerunek marki, ale również zwiększać sprzedaż oferowanych produktów oraz usług. Jest to możliwe dzięki unikalnym cechom, którymi cieszą się filmy reklamowe. Poniżej przedstawiliśmy niektóre z nich:


  • targetowanie reklam - możliwość skierowania filmu do konkretnych grup odbiorców na podstawie ich zainteresowań, zachowań i demografii;
  • szeroki zasięg - platformy takie jak Facebook czy Instagram zbierają wokół siebie miliony użytkowników, co zwiększa potencjalny zasięg reklamy video;
  • budowanie świadomości marki - logo, kolory, a nawet charakterystyczne dla marki elementy pomagają ją wyróżnić i utrwalić w pamięci odbiorców;
  • wywoływanie emocji - wideo lepiej niż obraz potrafi przedstawić historię, a tym samym wywołać u użytkownika pożądane emocje, które mogą skłonić go do zakupu.


Filmy reklamowe są potężnym narzędziem marketingowym, które może znacząco wpływać na wzrost sprzedaży. Za pomocą targetowania reklam, a także możliwości opowiedzenia ciekawej historii, przyciągają uwagę i budują świadomość Twojej marki.

Co powinien zawierać film do reklamy wideo na Facebooku i Instagramie?


Dobry film, który można wykorzystać do reklamy wideo na Facebooku i Instagramie, to taki, który przyciąga uwagę i skłania do podjęcia określonych działań, takich jak zakup. Na co zatem warto zwrócić uwagę?


Skup się na początku i zakończeniu


Zacznijmy od czasu trwania. Reklama powinna być krótka, a kluczowe informacje warto zawrzeć na samym początku. W innym razie może zostać pominięta przez użytkownika, który szybko scrolluje social media.


Zakończ film jasnym i mocnym CTA, np. „Kup teraz”, „Dowiedz się więcej” czy „Zarejestruj się już dziś”. Co więcej, w reklamach w mediach społecznościowych możesz dodać przyciski lub linki do CTA, które kierują bezpośrednio do Twojej strony docelowej lub sklepu.

Poznaj swoją grupę docelową


Nie bez znaczenia jest także zbadanie swojej grupy docelowej. Ich potrzeby, motywacja oraz zainteresowania są kluczowe, aby przygotować celną ofertę. Zastanów się, jak wpisać w to wszystko Twój produkt lub usługę.

Użyj Storytellingu


Odwołaj się do kluczowych wartości. Porusz silne emocje: zaintryguj, rozbaw, wzrusz, zadziw lub zszokuj. Dobrze opowiedziana historia sprawia, że odbiorcy mogą łatwiej identyfikować się z przekazem reklamy.

Pokaż swoją ofertę


Zamiast tylko mówić o produkcie, pokaż go w akcji. Prezentacja lub case study może pokazać, jak produkt służy i jak się sprawdza w rzeczywistych warunkach. Możesz również opowiedzieć historię jego powstania, w tym proces produkcji i ludzi, którzy za nim stoją. W ten sposób zwiększysz wiarygodność swojej marki.

Nakręć film do reklamy video w Fun Run Studio


Potrzebujesz film reklamowy do swojej kampanii na Facebooku lub Instagramie? Sprawdź naszą ofertę. W Fun Run Studio zajmiemy się wszystkim od pomysłu i scenariusza po postprodukcję. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, aby Twoje wideo wyróżniało się na rynku i zwracało uwagę odbiorców.


W naszej ofercie znajdziesz filmy reklamowe i promocyjne dla firm, w tym reportaże z eventów oraz video na potrzeby employer branding. Stworzymy dla Ciebie film, a jeśli potrzebujesz teledysk oraz dodatkowe ujęcia z drona.


Sprawdź naszą ofertę: Filmy reklamowe

Podsumowanie


Kampania video na Facebooku i Instagramie może znacząco zwiększyć świadomość marki, zainteresowanie ofertą, a także sprzedaż. To, co jest kluczowe, to stworzenie angażującego i przemyślanego filmu. Chcesz nagrać video do Twojej branży? Skontaktuj się z nami. W Fun Run Studio nakręcimy materiał, którym zdobędziesz uwagę odbiorców i wyróżnisz się w mediach społecznościowych.