Wiele osób popełnia ten błąd. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak z pozoru małe rzeczy robią istotną różnicę. Mowa oczywiście o makijażu do sesji zdjęciowej. Jak powinien on wyglądać? Czego się wystrzegać? Dowiedz się tego z naszego artykułu. Przekonaj się, że make-up w fotografii nie jest zarezerwowany wyłącznie dla Pań.

Dlaczego profesjonalny makijaż jest niezbędny podczas sesji zdjęciowej?


Makijaż jest kluczowy podczas każdej sesji zdjęciowej. Pozwala bowiem uzyskać idealny wygląd i podkreślić nasze atuty. Właściwie dobrany make-up może sprawić, że nasza twarz wygląda na bardziej promienną i zdrową. 


Ponadto, makijaż do sesji zdjęciowej ukrywa niedoskonałości skóry i różne mankamenty. Dzięki temu możliwe jest ujednolicenie kolorytu, zatuszowanie cieni pod oczami czy zamaskowanie zmarszczek. Wszystko to sprawia, że wyglądamy na bardziej atrakcyjnych i profesjonalnych.


Make-up jest szczególnie istotny nie tylko w branży mody czy reklamy. Powinny o nim pamiętać osoby, które chcą zadbać o swój wizerunek w internecie. Dlatego, jeśli przed Tobą biznesowa sesja zdjęciowa, skorzystaj z usług profesjonalnej wizażystki.

Makijażowe ABC


Chcesz samodzielnie wykonać makijaż? Jeśli tak, musisz pamiętać o kilku szczegółach. Przede wszystkim jednak zastanów się, czy masz odpowiednie umiejętności, które pozwolą Ci wykonać profesjonalny make-up. Sesja zdjęciowa cieszy się swoimi prawami. To, co sprawdza się na co dzień, może nie być najlepsze w błysku lampy. Niekiedy warto wykupić dodatkową usługę. Na pomoc wizażystki możesz liczyć w Fun Run Studio. Wystarczy, że dasz nam znać podczas ustalania terminu.

Makijaż do sesji zdjęciowej musi być mocniejszyPodczas sesji zdjęciowej fotograf najczęściej korzysta z mocnego oświetlenia lamp. Dominuje światło białe lub żółte. Nie jest ono najlepsze dla naszych niedoskonałości. Uwydatniają się one wtedy jeszcze bardziej. Codzienna warstwa podkładu może nie wystarczyć.


Co więcej, błysk lamp często “zjada makijaż”. Z tego powodu twarz wygląda na bledszą o kilka stopni. W efekcie niektóre kosmetyki mogą być niewidoczne. Dotyczy to zwłaszcza konturowania i makijażu oka.


Nic zatem dziwnego, że makijaż do sesji zdjęciowej musi być mocniejszy. Czasem może Ci wydawać, że wybrany pigment jest zbyt wyrazisty, a odcień podkładu jest zbyt ciemny. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Make-up, który w świetle dziennym wydaje się przerysowany, wygląda idealnie w postprodukcji.

Kluczowy jest wybór kosmetyków


Wiele Pań wybiera kosmetyki w sposób intuicyjny. Często nie przykładamy odpowiedniej uwagi do tego, jaki mamy koloryt skóry, a już tym bardziej, jakie światło będzie padało na naszą twarz. Dlatego własny podkład może okazać się nietrafiony w czasie sesji zdjęciowej.


Jaki produkt wybrać? Najlepiej taki o mocnym kryciu. Dzięki temu unikniesz nakładania wielu warstw, a tym samym efektu maski. Staraj się używać delikatnie ciemniejszych tonów od tych, których stosujesz na co dzień. Pamiętaj, że lampa rozjaśnia makijaż, dlatego warto zwrócić uwagę na jego odcień.


Pojedyncze niedoskonałości oraz sińce pod oczami ukryj przy pomocy korektora. Dobrze, aby był on jaśniejszy od podkładu. Nie możesz jednak przesadzić, ponieważ będzie to widoczne w obiektywie.

Konturowanie i jeszcze raz konturowanie


Wiemy już, że makijaż do sesji zdjęciowej musi być mocniejszy niż ten na co dzień. Dotyczy to także konturowania. Bronzer, róż i rozświetlacz to kosmetyki, które są niezastąpione u każdej wizażystki. Jak ich używać z głową?


Podczas konturowania twarzy bronzerem warto zaznaczyć nie tylko kości policzkowe. Kosmetyk nałożony na żuchwę, nos i czoło potrafi zmienić kształt naszej twarzy w obiektywie. Dzięki temu wydobędziemy z niej głębię. 


Trzeba jednak pamiętać, że konturowanie dobiera się, biorąc pod uwagę kształt twarzy. Niedoświadczone klientki mogą nie widzieć różnicy. Ta jest jednak kluczowa, aby uniknąć nienaturalnego efektu.

Oko - kropka nad “i” w makijażu do sesji zdjęciowej


O czym jeszcze trzeba wiedzieć, przygotowując makijaż do sesji zdjęciowej? O oczach. To one są zwierciadłem duszy. To również na nich spoczywa cała uwaga obserwatora. Jeśli nie zostaną odpowiednio pomalowane, cała reszta będzie bez znaczenia.


Najwięcej problemu sprawiają oczy z opadającą powieką lub zewnętrznym kącikiem oka. Jednak odpowiednia technika wizażystki powinna pomóc uwydatnić atuty w każdym przypadku.


Czego się wystrzegać? Podczas makijażu oka unikaj perłowych lub brokatowych cieni. Mogą one wyglądać niekorzystnie, a do tego będą odbijać błysk lamp. Utrudni to zadanie to fotografowi i będzie dodatkową pracą podczas obróbki.

Makijaż zdjęciowy nie tylko dla Pań


Wydaje Ci się, że makijaż do sesji zdjęciowej jest zarezerwowany tylko dla Pań? Nic bardziej mylnego. Z jego zalet mogą korzystać również mężczyźni. Co więcej, jest to nawet zalecane.


Subtelne użycie produktów ukryje niedoskonałości. Ponadto sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać na bardziej zadbaną i wypoczętą. Ma to duże znaczenie podczas wykonywania zdjęć. Odpowiedni make-up doda Ci profesjonalizmu. Dzięki niemu rezultaty sesji będą jeszcze lepsze.


Nie jest także tajemnicą, że większość mężczyzn, którzy występują w telewizji czy na deskach teatru mają przypudrowaną twarz i zakryte niedoskonałości korektorem. Chociaż z perspektywy widza tego nie widać, robi to olbrzymią różnicę. Dlaczego nie podejść w podobny sposób do zdjęć biznesowych i korporacyjnych? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Spraw, aby było ono idealne.  

Podsumowanie


Makijaż do sesji zdjęciowej potrafi nadać ton całej sesji. Świeże spojrzenie, pełne usta i mocna kreska. Czasami niewiele potrzeba, aby uzyskać zaskakujący efekt. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia będą nieskazitelne, skorzystaj z usług wizażystki w naszym studio fotograficznym.