SZKOŁA FOTOGRAFOWANIA PREMIUM 2022-2023


Miliony zdjęć i Twoje jedno wyjątkowe.

Robienie zdjęć stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Codziennie do sieci trafiają miliony zdjeć. Zdjęć z podróży, z wakacji, zdjęć rodziny, zdjęć z uroczystości, zdjęć naszego biznesu. Mówi się, że sfotografowano już wszystko. Ale mimo to nadal zachwycają nas nowe powstające materiały. Jak to jest, że mimo tak dużej ich ilości tylko nieliczne zostają z nami na długo. Widzimy je gdy zamkniemy oczy, oddziałują na nas, dostarczają emocji, inspirują do działania.

Photo Up! School to cykl 7 spotkań (6 spotkań warsztatowych + wystawa prac uczestników) podczas, których dowiesz się jak zbudować swoją wrażliwość fotograficzną. Dowiesz się co zrobić i jak, żeby Twoje zdjęcia zaczęły przemawiać, zaczęły inspirować, budowały emocje. Program jest zbudowany w ten sposób, żebyś zrozumiał najważniejsze elementy fotograficznego warsztatu:

 • W jaki sposób świadomie wykorzystywać dostępną technikę i technologię, żeby budować przez nią właściwy przekaz czyli aparaty, obiektywy, oświetlenie, programy w postprodukcji i wiele innych.
 • W jaki sposób komponować zdjęcie, jak pracować z kolorem, ze światłem, z cieniem, z fakturą, z perspektywą, z geometrią - jak odnaleźć swój własny styl
 • Jak budować treść, temat i właściwy przekaz w fotografii, po to żeby Twoje zdjęcia zaczęły opowiadać historię
 • Jak i skąd czerpać inspiracje do pracy, inspiracje do działania, jak budować świadomość fotograficzną i skąd wiedzieć, które zdjęcia są bardziej wartościowe od innych
 • Jak edytować materiał, które zdjęcia pokazywać, a których nie. Jak wybierać te najlepsze
 • Jak pracować nad swoim autorskim projektem i swoim niepowtarzalnym stylem

Jaki jest program Photo Up! School?

Warsztat 1

Kompozycja, Kolor, Światło, Obiektyw

Podczas spotkania dowiesz się czym jest kompozycja, poznasz główne zasady i reguły tylko po to żeby móc świadomie je łamać w poszukiwaniu własnego stylu. Świadomość koloru, wykorzystania światła, budowania fotografii w oparciu o cienie, fakturę, detal dodatkowo pomoże zrozumieć, co to znaczy, że zdjęcie działa na wyobraźnię.

Warsztat 2

Jak szukać tematu do zdjęć i gdzie szukać inspiracji?

Rozwój bierze się z negacji obecnego porządku. Ale żeby móc coś negować, trzeba dogłębnie poznać. Podczas spotkania pokaże Ci skąd czerpać inspirację do pracy oraz jak szukać tematu do zdjęć. Pod koniec spotkania odnajdziesz i wybierzesz temat, który będziesz realizować między warsztatami.

Warsztat 3

Mój własny Projekt fotograficzny

Zrobić jedno dobre zdjęcie to dopiero początek drogi. Cała magia zaczyna się jak możesz opowiedzieć swoją historie cyklem zdjęć, tak samo dobrych, na takim samym poziomie, będących spójnym przekazem. Od 3 warsztatu rozpoczniemy selekcję i omawianie Twoich zdjęć. Pokaże Ci jak budować narrację, jakie zdjęcia rozpoczynają, a jakie kończą reportaż.

Warsztat 4

Praca w plenerze/Street Photo

Ten warsztat w całości spędzamy w plenerze. Pokażę Ci jak pracować z nieznajomym spotkanym na ulicy, w jaki sposób szukać kontaktu, a w rezultacie treści zdjęcia. Tutaj będziemy wykorzystywać w praktyce całą wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach.

Warsztat 5

Studio, praca ze światłem błyskowym, własny portret

Tym razem spotkamy się w studio. Pokażę Ci jak korzystać ze światła. Jak w sposób kreatywny wykorzystać oświetlenie, jak dobrze oświetlić obiekt. Jak zastosować różne rodzaje modyfikatorów światła takie jak softboxy, blendy, beauty dish itd. Efektem spotkania będzie dodatkowo Twój własny portret fotograficzny - który możesz wykorzystać do swojego portfolio.

Warsztat 6

Edycja materiału, budowanie historii i przekazu

Twój własny reportaż fotograficzny? To na tych zajęciach opowiemy historię Twoimi zdjęciami z późniejszą edycją pod kątem narracji książkowej. Przygotujemy prezentację projektu w galerii. Pokażę Ci jak przygotować poprawny wydruk materiału oraz jakich błędów unikać przy obróbce zdjęć.


Dla kogo jest Photo Up! School?

 • Dla osób, które chcą odkryć pasję jaką jest fotografia
 • Dla osób, które szukają inspiracji, chcą rozwinąć swój warsztat i czerpać radość, świadomie używając fotografii jako medium przekazu
 • Nie musisz być profesjonalistą, aby przyjść na kurs.

Odkryj moc fotografii - zrozum świat poprzez obiektyw!

Pomysł takiej formy warsztatów zrodził się podczas kilku lat doświadczeń, w których realizowałem pojedyncze sesje warsztatowe ucząc fotografii. Cykl spotkań ma zapewnić kompleksowe podejście do tematu fotografii. Podczas spotkań odkrywamy fotografię i poznajemy etapy jest powstawania. Po każdym spotkaniu uczestnicy dostają zadania fotograficzne do wykonania na następne zajęcia. W ten sposób powstają projekty fotograficzne. Dodatkowym elementem jest również networking, poznawanie innych uczestników, ich stylu pracy oraz wymiana doświadczeń. Spotykamy się raz w miesiącu w wybranym dniu, a dodatkowo wspieramy i komunikujemy przez zamkniętą grupę na FB.


Zapisy na Photo Up! School


UDZIAŁ W WARSZTATACH

 • weź udział w Photo Up! School
 • aby się zapisać, zadzwoń TERAZ (513 107 349) lub wyślij formularz
 • cena 4000 zł + VAT - cena za pełny kurs 6 spotkań warsztatowych

“Fotografia jest sztuką obserwacji. Polega na szukaniu czegoś interesującego w zwykłym miejscu. … Odkryłem, że ma niewiele wspólnego z tym co widzisz i bardzo wiele z tym jak to widzisz”