Drugie Życie


Mówisz, że jesteś z Włókienniczej - patrzą na Ciebie jak na przestępcę. Nawet policjanci wolą nie chodzić tu w pojedynkę.''Włókienkę " zna w Łodzi każdy, ale większość woli omijać. My nie. Byliśmy tam, żeby ocalić wspomnienia. A dzisiaj odebraliśmy nagrodę - Złoty Ekslibris - za najlepszy album fotograficzny. Daliśmy tej ulicy drugie życie. I to zostanie już na zawsze.

Wódka i krew


320 metrów i setki historii. Jest wódka i krew.Ogień i miłość. Są ludzie, którzy o łódzkiej ulicy wstydu opowiadają najpiękniej, bo są stąd. Przestali dostrzegać ruiny, nie czują moczu na klatkach schodowych. To miejsce, gdzie kochali, śmiali się, cierpieli. Żyli.

Za późno na powroty.


Mieszkam tu całe dorosłe życie, ale żebym miała na Włókienniczej duzo znajomych, to nie powiem. Za to ze wszystkimi się staram dobrze żyć. Jak wołali na ulicy, wolałam dać złotówkę czy pięć, żeby sobie spokój kupić. Juz dawno temu miałam ochotę stąd uciekać, ale jakoś nie wyszło.

Nagrodę w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe w Łodzi Jury przyznało publikacji Włókiennicza autorstwa Artura Ruska i Agnieszki Urazińskiej pod redakcją Pawła Włodarka z opracowaniem graficznym Sławomira Krajewskiego.

To nie jest Beverly Hills


To nie jest Beverly Hills. Tu nie jest ładnie. Ulica niesławna w centrum dużego miasta. Wolny czas w wydaniu nieekskluzywnym. Brak drogich gadżetów, za to nie brak wyobraźni.

Tu nie jesteś sam. Choć nikt nie pilnuje na pewno odbierzesz dobre wychowanie. Nauczysz się samodzielności i zaradności. Czy życiowej? To nie jest Beverly Hills. Ulica Kamienna. Ulica z charakterem. Trylinka porastająca każde podwórze jest zieloną łąką, nadmorską plażą i miejscem spotkań. Ściany tych kamienic widziały wiele. Najbardziej wytrwałym odkryją swoją historię. Projekt został wyróżniony w finale Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2015 w kategorii reportaż – Życie Codzienne.

Zdjęcia wykonano na ulicy Włókienniczej w Łodzi w okresie październik 2014 – sierpień 2015